Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Další nádory kůže

   

  Popis onemocnění

  Kromě melanomu existují další typy nádorů kůže: bazaliom a spinaliom.

  Bazaliom je nejčastější kožní nádor postihující obvykle starší osoby. Vyskytuje se zejména na obličeji, hlavě a horních partiích trupu, mnohdy mnohočetně. Chová se agresivně, ničí okolní kůži a orgány invazivním růstem, metastazuje vzácně.

  Spinaliom je další častý nádor kůže. Bývá v různých oblastech těla, především na kůži obličeje. Nádor se vyskytuje opět většinou ve starším věku. Chová se také agresivně, ale na rozdíl od basaliomu, častěji se šíří do mízních uzlin.

  Příznaky

  • mokvají, svědící a nehojící se změny na kůži, nehojící se vřed, může hnisat i krvácet,
  • změny kůže na místech vystavených slunečnímu záření.

  Průběh

  Nejčastějším projevem je nehojící se vřed s navalitými okraji nebo kožní léze, která mokvá, svědí a může i krvácet. Tyto kožní léze pacient nejčastěji objeví na obličeji, hlavě nebo končetinách, obecně na místech zvýšeně vystavených slunečnímu záření.

  Způsob léčby

  Hlavní léčebnou metodou je radikální chirurgické odstranění nádoru, nebo léčba zářením. Obě metody jsou, co do výsledků, rovnocenné. Nádor se často vyskytuje v obličeji, na nose či ušním boltci, kde chirurgický výkon by znamenal nepatřičné kosmetické změny, a proto se v těchto případech s velkou výhodou volí léčba zářením.  

  Rizikové faktory

  Hlavním rizikovým faktorem je vystavení nechráněné pokožky slunečnímu záření, výskyt těchto nádorů v rodině, chemické látky jako např. dehet, tabák aj. 

  Prevence

  Každý člověk by si měl všímat změn na kůži. Při jakémkoliv podezření je nutné navštívit svého lékaře, který kožní změny posoudí.

  Next information

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Examination methods

  Vyšetření znamének
   

  More information about the disease

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up