Den_11_LETECKE_009

O MOÚ

Masarykův onkologický ústav (MOÚ) v Brně je specializované centrum praktikující nejmodernější léčebné postupy. Naši odborníci se zaměřují na prevenci, diagnostiku a léčbu onkologických onemocnění.


O naší organizaci

Vše, co potřebujete vědět o MOÚ. Praktické informace, kontakty, vedení ústavu, podatelna.

Den_07_157

Bakeš-c

Historie

Dům útěchy - Masarykova léčebna je původní název Masarykova onkologického ústavu. O jeho vznik se zasloužili Lucie a Jaroslav Bakešovi již v roce 1935. Ústav je pojmenován po tehdejším prezidentovi T. G. Masarykovi, jenž se značně podílel na realizaci výstavby.


Podpořte nás

Pomáhejte druhým. Staňte se dobrovolníkem v MOÚ a umožněte snazší a příjemnější hospitalizaci našim pacientům. Podpořit nás můžete také finančním darem.

Den_06_158_orez

Logo OECI_2021

Akreditace

MOÚ je držitelem dvou významných certifikátů. V roce 2017 jsme obdrželi certifikát evropské akreditace Clinical Cancer Centre OECI, který potvrzuje, že ústav naplňuje standardy kvality onkologické péče i výzkumu stanovené Organizací evropských onkologických ústavů. Jsme prvním, a zatím i jediným, zařízením, které v České republice akreditaci tohoto druhu získalo. Od roku 2018 vlastníme také certifikát kvality České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví.


Evropské výzkumné sítě

MOÚ je zapojen do několika evropských výzkumných sítí, v rámci nichž se podílí především na výzkumu v oblasti onkologie.

SÍTĚ

MOÚ v číslech

Masarykův onkologický ústav (MOÚ) v Brně je specializované centrum praktikující nejmodernější léčebné postupy. Každoročně je u nás v péči přes 80 000 pacientů.

Den_06_402

Co vás může zajímat dál?

Bezplatná nádorová telefonní linka

Po–Pá od 8:00 do 15:00 hodin

(+420)800 222 322

Loading...