Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory penisu

   

  Popis onemocnění

  Rakovina penisu je v ČR relativně vzácný zhoubný nádor. Ročně se v ČR vyskytne asi 70 případů. Nejčastějším typem nádorem penisu je dlaždicobuněčný karcinom.

  Příznaky

  • zarudnutí nebo uzel na předkožce nebo žaludu,
  • postupně rostoucí nebo mokvající ložisko
  • rozpadající se nádory zapáchají. 

  Průběh

  Vzniku rakoviny penisu často předchází vznik přednádorového ložiska tzv. Queyratova erytroplázie. Vypadá jako mechovité červené ložisko na žaludu penisu. Postupně se ovšem začne šířit do okolí a vzniká klasická šířící se forma rakoviny penisu. Prorůstá penisem, může se rozšířit do lymfatických uzlin v tříslech a může vytvořit i vzdálené metastázy v těle.

  Nádorové ložisko na penisu může mít vzhled uzlíku, vřídku nebo zarudlého místa. Část mužů nevyhledá zavčas lékařskou pomoc i z důvodu studu. Nádor se šíří z penisu především cestou mízních (lymfatických) cév do mízních uzlin v tříslech a dále do těla. 

  Způsob léčby

  Každý nádor penisu je nutné posuzovat individuálně. Nízká klinická stádia lze řešit například laserem. Pokročilejší stádia se léčí chirurgickým odstraněním nádoru nebo radioterapií. Podle pokročilosti nádoru je v krajním případě nutné odstranit i celý penis. Nádory, které již mají vzdálení metastázy, léčíme i chemoterapií.

  Rizikové faktory

  Významným faktorem při vzniku rakoviny penisu je nedostatečná hygiena. Dále se mohou na vzniku rakoviny penisu podílet některé virové infekce, např. virem HPV (Human Papilloma Virus), který se přenáší pohlavním stykem. K zvýšení výskytu karcinomu penisu vede také kouření tabákových výrobků.

  Prevence

  Vhodnou prevencí je dostatečná hygiena a mytí penisu pod předkožkou. Je prokázané, že obřízka novorozenců prakticky vylučuje vznik rakoviny penisu v pozdějším věku. 

  Next information

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  More information about the disease

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up