Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory měkkých tkání a vaziva

   

  Popis onemocnění

  Jde o celou skupinu zhoubných nádorů, které vznikají z pojivových tkání v nejrůznějších místech organismu, tedy v tkáni tukové, svalové, chrupavce či vazivu kdekoli po těle. Zvláštní skupinu tvoří sarkomy v dutině břišní a hrudní.
  Sarkomy, ve srovnání s karcinomy jako nejčastějšími druhy rakoviny různých orgánů, které vznikají z epitelových různých orgánů, se vyskytují méně často a představují méně než 1% všech zhoubných nádorových onemocnění. Je to asi 350 případů ročně v celé republice.

  Podle původu nádoru se dovozují i jejich názvy liposarkom (tuková tkáň), fibrosarkom (vazivový nádor), rhabdomyosarkom (příčně pruhovaná svalovina). U některých sarkomů nelze jejich původ určit. Sarkomy rostou spíše expanzivně a působí komplikace až útlakem okolních struktur. Sarkomy metastazují krevní cestou do plic a jater.
  Nejčastěji se vyskytují na dolní končetině (40 %), trupu (30 %) a pak na horní končetině a v oblasti hlavy. 

  Příznaky

  • hmatné nádorové vyklenutí,
  • nebolestivé ložisko,
  • V břiše se daný nádor projevuje plností a tlakem, může vyvolat poruchu střevní pasáže,
  • při útlaku nervů a cév se nádor projeví příznaky z jejich útlaku. 

  Průběh

  Vzhledem k tomu, že se sarkom může vyskytnout kdekoliv, jsou projevy a průběh onemocnění dosti variabilní. Sarkom má vysoký potenciál růstu a často projeví příznaky z útlaku okolních struktur. Prvním projevem může být nahmatání masy nádoru. Typická je relativní absence příznaků při první návštěvě lékaře i při velkém objemu nádoru. 

  Způsob léčby

  Základem léčby sarkomů je radikální chirurgický výkon, kterým se úplně odstraní masa nádoru. Po tomto zákroku se může i přidat chemoterapie z důvodu předcházení metastázám. Sarkomy jsou obecně radiorezistentními nádory, ale v některých případech je indikována. 

  Rizikové faktory

  Riziková jsou určitá genetická onemocnění např. LI-Fraumeni syndrom, neurofibromatoza. 

  Prevence

  Sarkomy jsou nádory, které mohou být podmíněné dědičně. Jedinou prevencí tedy zůstává návštěva lékaře při jakémkoliv příznaku těchto nádoru. 

   

  Next information

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up