Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  GIST nádory

   

  Popis onemocnění

  Zkratka GIST znamená gastrointestinální stromální tumor. Jedná se o nádory řazené mezi sarkomy. Jsou to vzácné nádory vyskytující se v trávicí trubici. Největší výskyt těchto nádorů je v žaludku (60 - 70%), dále následuje tenké střevo (20-25%), tlusté střevo (5%) a jícen (< 5%).  Ze všech případů rakovin u dospělých sarkomy představují pouze asi 1 %, a GIST je pouze jedním z asi 50 typů sarkomů.

  Příznaky

  • zvětšování objemu břicha,
  • bolesti břicha,
  • krev ve stolici,
  • úbytek hmotnosti,
  • zácpa,
  • poruchy polykání a střevní pasáže.

  Průběh

  Příznaky nádoru jsou dosti neurčité. Pacient zpozoruje postupné zvětšování břicha, s úbytkem hmotnosti. Trpí častými zácpami a může být přítomna krev ve stolici. Jsou časté neurčité bolesti břicha. 

  Způsob léčby

  Základem léčby je chirurgické odstranění nádoru až do zdravé tkáně. Dále se užívá biologická léčba. Účinek chemoterapie je minimální.

  Rizikové faktory

  Nejsou prokázány žádné rizikové faktory vzniku GIST. 

  Prevence

  Účinná prevence neexistuje. Důležité je při prvních projevech navštívit lékaře.

   

  Next information

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  More information about the disease

   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up