Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory varlete

   

  Popis onemocnění 

  Nádory varlat vznikají ze zárodečných buněk varlete. Jejich výskyt se stále zvyšuje a jsou nejčastějším nádorovým onemocněním mladých mužů ve věku 20-40 let. Ročně je v České republice hlášeno na 500 nových případů.

  Příznaky

  • změny objemu varlete (zmenšení nebo zvětšení),
  • změny na povrchu varlete (bulky, hrbolky, jiné nerovnosti),
  • zatvrdnutí varlete,
  • tlak nebo bolest ve varleti a okolí,
  • tupá bolest v podbřišku a tříslech,

  Průběh

  Prvním projevem nádoru varlete bývá změna jeho objemu, hmatný tuhý uzlík nebo nerovnost na povrchu varlete. Varle může být zatvrdlé s pocitem tlaku nebo bolesti ve varleti a okolí. Bohužel často se mladí muži stydí navštívit lékaře a dostávají se k lékaři až v pokročilejších stadiích.

  Způsob léčby

  Nádory varlat dobře reagují na léčbu. Vždy se snažíme o odstranění nádorem postiženého varlete (orchidektomii) adoplnění o další léčebné postupy dle klinického stádia a typu rakoviny. 

  Chirurgická léčba

  Základním výkonem je chirurgické odstranění postiženého varlete (orchiektomie). Výkon se provádí výhradně z oblasti třísla, nikoli přes šourek.

  Chemoterapie

  Nádory varlat jsou vysoce citlivé na léčbu, zvláště na chemoterapii. I v pokročilých stádiích nemoci lze pacienta úplně vyléčit! V léčbě se používá kombinace cytostatik a podle stádia nemoci se aplikuje určitý počet léčebných cyklů chemoterapie.  

  Radioterapie

  Radiační léčba se používá především u nízkých stádií nemoci a může být alternativou k chemoterapii. Má za cíl zničit předpokládané zbylé nádorové buňky. Provádí se na oblast spádových lymfatických uzlin. 

  Rizikové faktory

  Hlavním rizikovým faktorem je nesestouplé varle (kryptorchizmus). Pacienti s nádorem varlete mají i vyšší riziko vzniku nádoru v druhostranném varleti.

  Prevence

  Nejdůležitější prevencí je samovyšetřování varlat aspoň jednou měsíčně. U chlapců s nesestouplým varletem je důležité toto varle chirurgicky stáhnout do šourku co nejdříve. 

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up