Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory placenty

   

  Popis onemocnění

  Rakovina placenty vzniká z embryonální tkáně, ze které se postupně vytváří placenta. Tato tkáň, (trofoblast), vzniká na povrchu oplodněného vajíčka na začátku každého těhotenství a ihned začne pronikat do děložní sliznice, svaloviny a cév - těmi do plic, mozku, jater i dalších orgánů.  To přetrvává po celou dobu těhotenství a normálně zmizí do 30 dnů po ukončení těhotenství. Tato invaze do orgánů se někdy, i když velmi vzácně, zvrhne v rakovinu placenty – v choriokarcinom. Nejčastěji k tomu dojde v děloze (90 %), vzácněji v plicích, mozku, event. v dalších orgánech – tedy všude tam, kam se embryonální tkáň dostane v každém těhotenství. Většina choriokarcinomů se léčí pouze chemoterapií. Výskyt tohoto onemocnění je spíše raritní.

  Příznaky

  • nadměrné zvětšování břicha v těhotenství,
  • vyšší hladina lidského choriového gonadotropinu (hCG) než je délka těhotenství,
  • dušnost,
  • neurologické projevy.

  Průběh

  Zprvu se onemocnění projeví jako normální těhotenství. Žena postupně pozoruje, že se její břicho zvětšuje abnormálně rychle. Je také větší pozitivita těhotenských testů z důvodu vysoké hladiny hCG. Při kontrole u gynekologa lékař zjistí nepřítomnost plodu v dutině děložní pomocí ultrazvuku.

  Způsob léčby

  Léčbou se zabývá jediné akreditované centrum v ČR, Centrum pro trofoblastickou nemoc (CTN) při Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí. Léčba je výhradně chemoterapeutická a má vynikající výsledky.

  Rizikové faktory

  Nebyly zjištěny prokazatelné rizikové faktory pro vznik trofoblastické nemoci.  Vyskytuje se častěji u mladých žen před 18-20 rokem života.

  Prevence

  Vzhledem k častým kontrolám v těhotenství se tato nemoc zjistí již v počátku. 

   

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Examination methods

  Gynekologické vyšetření
  Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny
   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up