Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádor pochvy

   

  Popis onemocnění

  Nádory pochvy tvoří asi 1 % všech gynekologických nádorů. Většina z nich pochází z dlaždicového epitelu poševní sliznice. Nejčastěji se vyskytuje u žen po 60. roce života. 

  Příznaky

  • krvavý výtok až silnější krvácení,
  • bolest v podbřišku a konečníku.

  Průběh

  Zpočátku žena zpozoruje krvavý výtok, který postupně přechází v silnější krvácení. S postupujícím onemocněním se přidávají i projevy zánětu dané oblasti. Pokročilý nádor, prorůstající do konečníku a malé pánve, se projeví bolestí.

  Způsob léčby

  Základem léčby je chirurgické odstranění nádoru nebo radioterapie. Podle místa lokalizace a pokročilosti nádoru se provádí částečné nebo úplné odstranění pochvy. Alternativou je léčba zářením. Využívá se zářičů zaváděných přímo do oblasti nádoru (brachyradioterapie) nebo zevního ozáření pánve (teleradioterapie). Výběr léčebné metody závisí na pokročilosti nádoru, věku pacientky a jejím fyzickém stavu.

  Rizikové faktory

  Mezi rizikové faktory řadíme infekci lidským papilomavirem (HPV). Rakovinné bujení může také vyvolat dlouhodobé dráždění poševní stěny např. poševním pesarem nebo sestupem vnitřních pohlavních orgánů ve vyšším věku. Rozvoji nádoru pochvy předcházejí předrakovinné změny (prekancerózy), které může gynekolog včas rozpoznat.

  Prevence

  Preventivním opatřením je očkování proti rakovině děložního čípku namířené proti HPV infekci. Dále je to sexuální zdrženlivost a partnerská věrnost. Důležité jsou pravidelné každoroční kontroly u gynekologa.

   

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Examination methods

  Gynekologické vyšetření
  Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny
   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up