Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádor tenkého střeva

   

  Popis onemocnění

  Zhoubné nádory tenkého střeva jsou vzácnou diagnosou, nejčastěji se jedná o adenokarcinomy, kterým se budeme věnovat. Mohou se zde také vyskytovat další typy nádorů, např. karcinoid, lymfom či sarkom. Tenké střevo může být postiženo také nádory z jiných lokalizací, metastazovat do něj může např. maligní melanom, karcinom prsu, vaječníků či ledvin. 

  Příznaky

  • střevní obstrukce (neprůchodnost) - zauzlení střev,
  • skryté krvácení do střeva,
  • hmatný nádor v břiše,
  • perforace střeva (proděravění střeva),
  • nechutenství a pokles váhy.

  Průběh

  Na počátku onemocnění je v popředí ucpání střeva s tupou břišní bolestí. Pacient trpí nechutenstvím, pozoruje pokles váhy. Proděravění střeva je spíše příznakem pokročilého onemocnění. 

  Způsob léčby

  Volba správné léčby závisí na histologickém typu a stadiu nemoci. Základním léčebným přístupem je chirurgická léčba. Dalšími metodami mohou být chemoterapie a výjimečně i léčba ozařováním.

  Chirurgická léčba je klíčová u časných stádií. Provádí se radikální odstranění nádoru s přilehlými lymfatickými uzlinami. Pokud je nádor umístěn ve dvanáctníku, je někdy nutné odstranit i slinivku břišní. Chirurgická léčba má své místo i u nádorů pokročilých a metastatických. Tam slouží především k obnovení střevní pasáže nebo ke zvládnutí střevního krvácení.

  Chemoterapie se používá někdy jako zajišťovací léčba po operaci. Dále pak v případech pokročilého či metastazujícího onemocnění ke zmírnění potíží a k prodloužení přežití. 

  Rizikové faktory

  Nejsou známy přesné rizikové faktory. Vyšší riziko mají pacienti s různými genetickými chorobami a nemocní s Crohnovou chorobou. 

  Prevence

  V současnosti neexistuje způsob prevence a tím včasného záchytu nádorů tenkého střeva. U geneticky podmíněných nádorů lze při stanovení příslušného syndromu se zaměřit na rizikové oblasti. Rovněž nemocní s Crohnovou chorobou jsou pod stálým dohledem gastroenterologů.

   

   

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Examination methods

  Kolonoskopické vyšetření
   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up