Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory orofaryngu

   

  Popis onemocnění

  Do této skupiny nádorů patří nádory kořene jazyka (jazyková mandle), patrových mandlí a patrových oblouků, měkkého patra a stěny hltanu.

  Tato oblast patří k nejvíce lymfaticky zásobeným. Mandle představuje nakupení lymfatické tkáně s imunitními vlastnostmi a je přirozenou ochranu organismu proti bakteriím již při jejich vstupu do organismu ústy nebo nosem. Díky bohatému lymfatickému zásobení má v době diagnózy až 75% pacientů založené krční uzlinové metastázy. Histologicky se v 95% případů jedná o spinocelulární karcinomy.

  Příznaky

  • Bolesti v krku, bolesti při polykání, bolest středního ucha
  • Potíže s polykáním, mluvením („horký brambor v ústech“ při otoku kořene jazyka)
  • Vykašlávání hlenohnisu, event. krve
  • Zápach z úst
  • Chrapot, sípavý hlas při šíření nádoru do hrtanu 

  Průběh

  Zpočátku onemocnění může napodobovat prosté nachlazení s bolestí v krku. Často jediným příznakem mohou být pouze polykací potíže, pocit cizího tělesa v krku. Dalšími příznaky může být zvětšení krčních lymfatických uzlin. 

  Způsob léčby

  Mezi hlavní léčebné modality patří radioterapie nebo chirurgický výkon. Dle rozsahu onemocnění může být primární operace následována radioterapií, event. ještě v kombinaci s chemoterapií nebo cílenou systémovou léčbou.

  Rizikové faktory

  Mezi známé příčiny těchto typů nádorů patří kontakt s karcinogeny – tabákový kouř a tvrdý alkohol. Dále chronické záněty a různá infekční onemocnění. V posledních letech je v popředí zájmu odborníků infekce lidskými papilomaviry, jejichž výskyt je spojen se změnami sexuálních praktik. Nádory spojené s HPV infekcí se vyskytují u jedinců mladšího věku, lépe odpovídají na léčbu radio- a chemoterapií a jsou spojeny s lepším přežitím.  

  Prevence

  Hlavní prevencí je nekuřáctví a vyvarování se požívání destilátů.  

        

                         

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up