V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  květen
  Po Út St Čt So Ne
  12
  34 56789
  1011 1213141516
  1718 1920212223
  24 25 2627282930
  31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  ÚSEK HROMADNĚ VYRÁBĚNÝCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ

  Tento úsek se skládá ze dvou částí na sobě závislých. První částí, poměrně důležitou i pro velkou část lékárny, je PŘÍJEM.

  Zde se přijímá asi 85% veškerého zboží v celé lékárně.

  Pracovníci po celý den od dodavatelů přijímají zboží, zkontrolují počty přepravních obalů, zboží uchovávané za snížené teploty se uskladní v chladničkách, případně mrazničkách.

  více »

   

  Léky označované jako opiáty se přepočítají okamžitě před řidičem podle Dokladu o výdeji omamných a psychotropních látek, uzamknou se do trezoru, odkud se později předají buď do trezoru ve skladu receptů, nebo do trezoru úseku HVLP. Odtud pak opiáty putují buď na nemocniční oddělení, nebo k pacientům. Tyto látky podléhají speciální evidenci, protože na nich vzniká často jak psychická, tak fyzická závislost, a mohly by být zneužity k výrobě drog.

  Léky uchovávané při pokojových teplotách se vyskládají na místo určené ke kontrole zboží.

  Veškerá léčiva se přijmou do počítače, zkontroluje se podle faktury kód výrobku tak, aby u léků, které hradí pojišťovna, byly správné úhrady. Poté se vytiskne seznam, podle nějž se spočítá množství dodaného zboží a případně šarže, které nesouhlasí s obalem léčiva.

  Vše se poté opraví i v počítači a vytisknou se štítky pro označení veškerého zboží.

  Takto připravené zboží může odejít např. na úsek receptů, úsek pro přípravu chemoterapie apod…

  Celý proces se řídí podle směrnic MOÚ a podle standardních operačních postupů vypracovaných pro zaměstnance naší lékárny.

  Na příjmu se kromě zboží přijímají žádanky na přípravu chemoterapií (ambulantních a hospitalizovaných pacientů). Pacienti si zde mohou vyzvednout předplněné stříkačky s nechemovou léčbou (Neupogen inj., Roferon inj….), které jsou jim aplikovány na stacionáři, praktickým lékařem nebo si je mohou aplikovat doma sami. Dále se zde vydávají studiové medikace, které jsou ve formě tablet nebo kapslí.

  Oddělení si zde vyzvedávají připravenou chemoterapii pro pacienty a připravené fasování léčivých přípravků.

  Zde začíná druhá část úseku HVLP. Oddělení zde nechávají své požadavky na léky, které potřebují pro hospitalizované pacienty. Odtud si je laborant odnese do skladu, kde vše připraví a naúčtuje. Laborant má k dispozici 4 sklady, kde jsou uložené léky a dezinfekty. Tyto sklady se nazývají podle uloženého zboží. Je to sklad HVLP ( zde jsou „hromadně vyráběné léčivé přípravky“, mezi které pro naši potřebu řadíme pevné lékové formy – tablety, tobolky, dražé…, polotuhé lékové formy – masti, krémy, gely… a roztoky – sirupy, kapky, inhalační roztoky…), sklad INJEKCÍ (zde nalezneme, jak název říká, injekce, a máme zde uloženy v chladničkách léky uchovávané za snížené teploty), sklad INFUZÍ ( zde uchováváme infuzní roztoky nutné pro doplnění iontů při větší ztrátě, pro „alkalizaci pacienta“ u některých druhů chemoterapie a nalezneme zde i parenterální výživy pro pacienty, kteří z nějakého důvodu nemohou přijímat potravu ústy), sklad HOŘLAVIN A DEZINFEKCÍ (z názvu již vyplývá, co se zde ukládá. Jsou to dezinfekce na podlahy, kůži, ruce, chirurgické nástroje…a dále jsou zde uloženy hořlaviny – ethanol, benzín…).

  Po naúčtování přichází druhý pracovník, který zkontroluje naúčtování s počtem nachystaných položek. Zboží se poskládá do přepravek určených k přenosu na oddělení a odveze se na příjem, kde si jej v určitou dobu vyzvednou osoby pověřené jednotlivými odděleními.

  • Rychlá volba:
   

  Kde najdete naše pracoviště

  Ve 3. poschodí Švejdova pavilonu

   
   
   

  Ordinační doba

   

  Kontaktní informace

  Vedení pracoviště

  Mgr. Milena Čtveráčková

  vedoucí úseku

  • E-mail:
  • Telefon: 543136501
  • Telefon: 543136522

  Zaměstnanci

  Mgr. Milena Čtveráčková

  vedoucí úseku

  • E-mail:
  • Telefon: 543136501
  • Telefon: 543136522

  MVDr. Markéta Chocholáčová

  farmaceutická asistentka

  • E-mail:
  • Telefon: 543136501

  Radka Kubernátová

  farmaceutická asistentka

  • E-mail:
  • Telefon: 543136501
  • Telefon: 543136504

  Světlana Kunstová

  farmaceutická asistentka

  • E-mail:
  • Telefon: 543136501

  Mgr. Lenka Pokorná

  farmaceutická asistentka

  • E-mail:
  • Telefon: 543136501

  Petra Rolinková

  farmaceutická asistentka

  • E-mail:
  • Telefon: 543136501

  Tereza Schwarzová, DiS.

  farmaceutická asistentka

  • E-mail:
  • Telefon: 543136501
   

  Další informace

  Další informace nejsou zatím k dispozici.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru