Brněnské onkologické dny a Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky nabídnou v letošním roce několik novinek

Brněnské onkologické dny a Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky nabídnou v letošním roce několik novinek

MOÚ pořádá ve dnech 12 – 15. října 45. ročník Brněnských onkologických dnů a 35. ročník Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Novinkou odborné konference bude kromě hybridní formy také pacientský předprogram a místo konání v centru Brna v Hotelu Passage.

Brněnské onkologické dny a Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky si díky své dlouholeté existenci tradici vybudovaly značnou přízeň odborných účastníků, která z nich učinila největší celostátní odbornou akci zahrnující všechny profese zabývající se onkologickou problematikou. Loňský rok a s ním spojené epidemiologické restrikce způsobené v důsledku pandemie COVID-19 neumožnily zrealizovat konferenci v prezenční formě.  Konference musela být přesunuta do online prostoru. Letošní ročník bude realizován již v prezenční formě.

„I přes nestálou epidemiologickou situaci v průběhu roku jsme od počátku usilovali o to, aby se nám podařilo 45. Brněnské onkologické dny a 35. Konferenci pro nelékařské zdravotnické pracovníky uskutečnit alespoň z části prezenčně, ale byli jsme připraveni reagovat flexibilně na jakýkoliv vývoj situace. Právě proto jsme zajistily plnohodnotný on-line přenos konference, který umožní sledovat program i těm, kteří se nemohou z jakéhokoliv důvodu účastnit fyzicky, vysvětluje předseda organizačního výboru Jiří Šedo.

Odborný program bude po konferenci současně zpracován jako záznam, který bude po jejím skončení přístupný registrovaným účastníkům v archivu na stránkách www.onkologickedny.cz.

Brněnské onkologické dny se letos uskuteční v prostorách Hotelu Passage na Lidické ulici v Brně. „Věříme, že moderní zázemí tohoto konferenčního centra nabídne jak příjemné prostředí pro prezenční účastníky, tak i velice dobré zázemí právě pro kvalitní online přenos, na který klademe velký důraz,“ doplňuje Jiří Šedo.

Novinkou letošní konference bude tzv. pacientský předprogram, který se uskuteční také v hybridní formě. „Vzhledem k rozšiřujícímu se odbornému programu jsme přistoupili k prodloužení konference o jeden celý den. V úterý 12. 10. se tak uskuteční historicky první celodenní pacientská sekce věnovaná pacientským organizacím, pacientským tématům a zasedání pacientské rady MOÚ. Na tento předprogram pak naváže Běh MOÚ a osvětová kampaň statutárního města Brna „Brno narůžovo“ upozorňující na nezbytnost onkologické prevence, a to nejen v otázce rakoviny prsu, které je říjen celosvětově zasvěcen, ale na důležitost onkologické prevence všech nádorových onemocnění. Právě z toho důvodu se těmto tématům nebude věnovat pacientsky zaměřený úterní program, ale i odborný program, který bude probíhat v následujících třech dnech, popisuje Marek Svoboda, ředitel MOÚ.

Odborný program se zaměří na problematiku multidisciplinární péče u jednotlivých nádorových onemocnění, ale také na onkochirurgii, anesteziologii a intenzivní péči. Přirozeně se také bude zabývat i důsledky pandemie COVID-19. Na středeční odpoledne je připravena tradiční sekce určená pro praktické lékaře, ve čtvrtek bude celý den v jednom ze sálů vyčleněn pro zdravotní sestry a ostatní nelékařské zdravotnické pracovníky a pátek potom laboratorním pracovníkům.

Významnou novinkou bude také páteční mezinárodní sekce, která bude celý den probíhat výhradně v anglickém jazyce. „Našim cílem je konferenci posouvat na mezinárodní úroveň a rozšiřovat možnost sdílení odborných zkušeností napříč Evropou. Jsme proto velice rádi, že se letošního ročníku Brněnských onkologických dnů se zúčastní řada významných zahraničních hostů, kteří budou moci sdílet své zkušenosti v plnohodnotném interaktivním formátu. Proto je pro nás důležitá i letošní záštita Evropské společnosti pro klinickou onkologii (ESMO),“ zdůrazňuje Radka Obermannová, předsedkyně programového výboru konference.

Kompletní program je uveřejněn na webu konference. Registrace k účasti je aktuálně možná již pouze pro online účast, a to na stránkách www.onkologickedny.cz.

„Masarykův onkologický ústav patří k předním pracovištím ve svém v oboru nejen v českém kontextu. Zároveň se dlouhodobě věnuje i oblasti vzdělávání a prevence, v čemž spolupracuje i s městem Brnem. Pomáhá nám zajišťovat například pravidelné vzdělávací bloky a semináře určené jak veřejnosti, tak zaměstnancům Magistrátu města Brna na téma prevence a včasné léčby onkologických onemocnění; dále je jedním z našich partnerů pro přípravu nové celoměstské kampaně „Brněnské dny prevence“. Zástupci Masarykova onkologického ústavu v Brně jsou i členy pracovní skupiny pro prevenci v koordinaci města Brna. Jsem proto rád, že i tato odborná konference si získala pevné místo v diáři řady expertů a pracovníků v oboru a že sem láká i mezinárodní účastníky,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

21. 7. 2021

Autor článku: Mgr. Anna Svobodová, Centrum komunikace s veřejností

Co vás může zajímat dál?

Bezplatná nádorová telefonní linka

Po–Pá od 8:00 do 15:00 hodin

(+420)800 222 322

Loading...

Upozornění

Vážení pacienti,

od 24. 11. byl z důvodu epidemické situace zastaven chod Centra prevence MOÚ. Zrušení prohlídek se týká pacientů, kteří byli objednáni k placené  preventivní prohlídce. Všem pacientům, kterým byla prohlídka zrušena, byla zaslána SMS.

Pacientům, kteří jsou objednáni ke screeningovému (např. kolorektální screenig, mamograf) nebo ultrazvukovému vyšetření hrazenému ze zdravotního pojištění, se termín neruší.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím