Ředitel MOÚ Marek Svoboda byl prezidentem ČR vyznamenán medailí Za zásluhy I. stupně

Ředitel MOÚ Marek Svoboda byl prezidentem ČR vyznamenán medailí Za zásluhy I. stupně

Každoročně se u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu 28. října udělují státní vyznamenání. Letos jedno z těchto výjimečných ocenění získal i ředitel Masarykova onkologického ústavu Marek Svoboda. Konkrétně z rukou prezidenta ČR Petra Pavla obdržel medaili Za zásluhy I. stupně v oblasti vědy.

„V první řadě musím říct, že kdybych vyznamenání neměl doma před sebou, tak bych snad ani nevěřil, že se tak skutečně stalo. Velkou radost mi udělal již vlastní návrh, pod který se navíc podepsalo 12 poslanců, což byla početně jedna z nejvyšších podpor. V ten okamžik jsem si řekl, že to, co pro pacienty a Masarykův onkologický ústav dělám, zřejmě dělám dobře a společnost to vnímá pozitivně“, popisuje své dojmy z ocenění profesor Svoboda. „Dostávám velké množství pochvalných dopisů od pacientů, zaměstnanci mi vyjadřují podporu, ale tato míra reflexe mi chyběla a jsem za ni vděčný. To, že jsem byl panem prezidentem vybrán z více než 400 navržených osobností, mě skutečně dostalo do kolen. Je to pro mě neskutečná pocta“, doplňuje.

Prezident Petr Pavel ve své funkci poprvé letos rozdal státní vyznamenání 62 osobnostem veřejného života. Z oblasti zdravotnictví kromě Marka Svobody ocenil například neurochirurga Vladimíra Beneše nebo lékařku Věru Vávrovou, která se během své dlouhé kariéry věnovala dětskému onemocnění cystická fibróza.

31. 10. 2023

Autor článku: Centrum komunikace s veřejností

Co vás může zajímat dál?

Bezplatná nádorová telefonní linka

Po–Pá od 8:00 do 15:00 hodin

(+420)800 222 322

Loading...