Projekt Nebýt na to sama pomůže onkologicky nemocným pacientkám léčeným v Masarykově onkologickém ústavu

Projekt Nebýt na to sama pomůže onkologicky nemocným pacientkám léčeným v Masarykově onkologickém ústavu

Nebýt na to sama, projekt určený především na podporu onkologicky léčených pacientek a jejich rodin, se umístil v TOP 5 hlasování Dáme na vás. Jedná se o návrhy iniciované širokou veřejností, a následně realizované z participativního rozpočtu města Brna.

Navrhovatelka a iniciátorka projektu Nebýt na to sama Andrea Nováková přislíbila celou částku, tedy 2 150 000 korun, použít na podporu pacientek léčených v MOÚ. „Při přípravě projektu Nebýt na to sama mě nejvíce zasáhl fakt, jak velké množství pacientek ročně absolvuje léčbu v Masarykově onkologickém ústavu, s kterou mám osobní zkušenost. Kromě toho, že vím, jak je proces léčby náročný, musím říct, že lékaři dělají pro pacienty z medicínského hlediska maximum. Právě proto jsem se rozhodla projekt realizovat v rámci této instituce,“ vysvětluje Nováková.

Cílem projektu není suplovat činnost pacientských organizací. Iniciativou je zlepšení podmínek léčby pro ženy různých onkologických diagnóz a různých věkových kategorií, které jsou aktuálně léčeny v MOÚ. Projekt si klade za cíl poskytnout jim, ale i jejich rodinám, prostor pro sdílení svých zkušeností, obav, radostí i strastí. Dále zprostředkovat komunikaci mezi pacientkami a odborníky z různých oblastí, a také nabídnout nadstandardní služby v péči o vlasy a pokožku, které vlivem léčby strádají. V neposlední řadě poskytnout i psychologické poradenství či terapeutické pobyty.

16. 12. 2020

Autor článku: Mgr. Pavel Kachlík, Centrum komunikace s veřejností

Co vás může zajímat dál?

Bezplatná nádorová telefonní linka

Po–Pá od 8:00 do 15:00 hodin

(+420)800 222 322

Loading...