MOÚ svítil růžově, upozornil tak na důležitost prevence

MOÚ svítil růžově, upozornil tak na důležitost prevence

Říjen je měsícem, který je na celém světě věnován prevenci rakoviny prsu. Prostřednictvím kampaně Brno narůžovo se k podpoře nemocných žen a k připomenutí prevence závažného onkologického onemocnění přidá i město Brno společně s Masarykovým onkologickým ústavem. Na lidi čeká putovní výstava, online koncerty i symbolické nasvícení míst po Brně, včetně Švejdova pavilonu MOÚ.

„Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním, které se vyskytuje u žen. Každoročně je v České republice diagnostikováno přes 7 000 nových případů onemocnění, což je více než 130 pacientek na 100 000 českých žen,“ upozornil ředitel MOÚ profesor Marek Svoboda s tím, že je proto důležité myslet na prevenci. 

Švejdův pavilon MOÚ proto ve středu 14. a čtvrtek 15. října svítil ve večerních hodinách růžově. Tato barva má upozornit na důležitost prevence. Masarykův onkologický ústav je odborným partnerem osvětové akce Brno narůžovo. Svítit růžově bude i nedaleká Věž architektů na kruhovém objezdu na Žlutém kopci (připojila se také radnice Brno - střed).

Osvětová kampaň pořádaná městem Brnem odstartuje v polovině října putovní výstavou, která přiblíží problematiku onemocnění rakovinou prsu. Až do půlky listopadu bude k vidění postupně na piazzettě před Janáčkovým divadlem, v Alfa pasáži, v knihovně Jiřího Mahena na Kobližné, v prostorách Magistrátu města Brna na Husově 12, v obchodním centru Avion Shopping Park a v Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci. Na každém místě stráví několik dní. Více informací na webu brnonaruzovo.cz

„Naším cílem je zejména upozornit ženy, aby věnovaly pozornost riziku rakoviny prsu, podpořit je, aby nezanedbávaly prevenci a aby se případnou diagnózu dozvěděly včas. Kromě nebezpečí nemoci ale chceme, aby lidé měli před očima – v rámci putovní výstavy, letáků rozdávaných v ulicích nebo symbolicky růžově svítící fontány – možnosti léčby. Aby neměli strach, protože medicína se každý den posouvá kupředu a léčba nádorových onemocnění je dnes už na velmi vysoké úrovni,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

15. 10. 2020

Autor článku: Mgr. Pavel Kachlík, Centrum komunikace s veřejností

Co vás může zajímat dál?

Bezplatná nádorová telefonní linka

Po–Pá od 8:00 do 15:00 hodin

(+420)800 222 322

Loading...