Letošní ročník participativního rozpočtu města Brna „Dáme na vás“ patří onkologickým pacientkám

Letošní ročník participativního rozpočtu města Brna „Dáme na vás“ patří onkologickým pacientkám

Nebýt na to sama - Ženy v okno léčbě - II. Tak zní název vítězného projektu podporujícího onkologické pacientky léčené nejen v Masarykově onkologickém ústavu. Díky podpoře města Brna částkou 3 300 000 kč bude možné pacientkám napříč věku a diagnóze ulehčit celý průběh léčby, ale také například návrat do běžného života. 

„Navazujeme na první ročník, kterým prošlo přes 750 žen, s cílem udržet a rozšířit naši nabídku o další aktivity,“ uvedla Andrea Nováková, iniciátorka a navrhovatelka projektu. Jedním z hlavních letošních cílů je podpora onkokosmetické poradny, kterou je možné navštívit v areálu MOÚ. Od začátku června slouží pacientkám, které mají v důsledku onkologické léčby postiženou kůži. V poradně jsou jim nabídnuty možnost odborného poradenství, vyšetření a následné péče o kůži, včetně konzultace dermatologických prostředků. Mimo to se projekt zaměří na rozvoj pohybových aktivit pacientek, například na lekce jógy a podpoří také konzultace s finančními odborníky na téma získávání práce a úpravy pracovních podmínek onkologických pacientek. 

Do budoucna chce projekt nadále pokračovat ve velkých preventivních akcích typu „Kontrola znamének“, při které bylo za dva dny v centru Brna zdarma vyšetřeno přes 450 lidí, ale také akcí pro pacienty, kterými byla například módní přehlídka nebo křest kalendáře Nebýt na to sama na rok 2023. Část aktivit bude věnováno také mužským pacientům, pro které v Brně neexistuje, podle slov navrhovatelky, téměř žádná jiná pomoc mimo tu lékařskou.

 

12. 12. 2022

Autor článku: Centrum komunikace s veřejností MOÚ

Co vás může zajímat dál?

Bezplatná nádorová telefonní linka

Po–Pá od 8:00 do 15:00 hodin

(+420)800 222 322

Loading...