V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Prevence - úvod

  Do 31. 8. 2021 nepřijímáme nové objednávky na preventivní prohlídky pro samoplátce.

   

  Mějte své zdraví pod kontrolou!

   

  • Výsledky preventivních prohlídek

  • Jak se chránit před vznikem rakoviny?

  • Co udělat pro to, abyste zůstali zdraví?

  • Jaké je riziko, že onemocníte rakovinou?

  • Chcete přestat kouřit a zlepšit tak svou kondici a zdravotní stav?

  Další informace naleznete v levém menu. A když nenajdete co hledáte? NAPIŠTE NÁM!

   

  Narůstající výskyt nově diagnostikovaných nádorových onemocnění je závažný problém. Dle statistik z Národního onkologického registru 2010/2011 je každým rokem diagnostikováno 83 tisíc nových nádorových onemocnění, což představuje meziroční nárůst 4 %. Drtivá většina 70-75 % nádorů vzniká u pacientů nad 60 let.

  Sekundární prevence v onkologii spočívá v aktivním vyhledávání časných stadií nádorových onemocnění. Cílem těchto programů je detekci nádorů v časných stadiích, kdy je možné jejich radikální odstranění a často bez nutnosti další následné onkologické léčby. Výsledky léčby těchto časně diagnostikovaných nádorů jsou jednoznačně lepší a ve většině případů jsou pacienti trvale vyléčeni.

  Prevence má několik úrovní zakotvených legislativně:

  • Jednak se jedná o vyhlášku 70/2012 sb. ministerstva zdravotnictví, která definuje podmínky a poskytování preventivních prohlídek v oboru praktického lékařství, praktického lékařství pro děti a dorost, zubní lékařství a gynekologii a porodnictví.
  • Skríningové programy: skríning karcinomu prsu od roku 2002 pro klientky od 45 let realizovaný cestou praktických lékařů a gynekologů (www.mamo.cz), skríning karcinomu děložního čípku od roku 2008 pro klientky od 25 do 70 let, realizovaného cestou praktického gynekologa a vyšetření stolice na okultní krvácení od 50 do 70 let (www.cervix.cz), s alternativou skríningové kolonoskopie od 55 let. (www.kolorektum.cz)

  Nad rámec úhrady vyšetření ze zdravotního pojištění je možnost jako samoplátce se zúčastnit řady preventivních programů. Masarykův onkologický ústav nabízí preventivní programy cíleně zaměřené nejen na onkologickou problematiku cíleně s ohledem na individuální a populační rizika.

   

  O své zdraví dbají také známé osobnosti jako legendární brankář Dominik Hašek nebo herec Pavel Kříž, známý proslulou ságou Básníků.

  Preventivní prohlídka_Pavel Kříž      Prevence pro každého - Dominik Hašek 03

   

  Galerie

  Prevence_01 Prevence_02 Prevence_03 Prevence_04 Prevence_05 Prevence_06 Prevence_07 Prevence_08 Prevence_09
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru