• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2017
  listopad
  Po Út St Čt So Ne
  1 2345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže

  Masarykův onkologický ústav nevyhlásil žádnou sbírku plyšových hraček pro svoje pacienty. Proto prosíme, abyste do ústavu tyto hračky neposílali. Naše hygienická opatření a snížená imunita dětských onkologických pacientů nám nedovoluje přijímat jakékoli použité hračky. Děkujeme za pochopení.

   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Prevence - úvod

  Mějte své zdraví pod kontrolou!

   

  • Jak se chránit před vznikem rakoviny?

  • Co udělat pro to, abyste zůstali zdraví?

  • Jaké je riziko, že onemocníte rakovinou?

  • Chcete přestat kouřit a zlepšit tak svou kondici a zdravotní stav?

  Další informace naleznete v levém menu. A když nenajdete co hledáte? NAPIŠTE NÁM!

   

  Narůstající výskyt nově diagnostikovaných nádorových onemocnění je závažný problém. Dle statistik z Národního onkologického registru 2010/2011 je každým rokem diagnostikováno 83 tisíc nových nádorových onemocnění, což představuje meziroční nárůst 4%. Drtivá většina 70-75% nádorů vzniká u pacientů nad 60 let.

  Sekundární prevence v onkologii spočívá v aktivním vyhledávání časných stadií nádorových onemocnění. Cílem těchto programů je detekci nádorů v časných stadiích, kdy je možné jejich radikální odstranění a často bez nutnosti další následné onkologické léčby. Výsledky léčby těchto časně diagnostikovaných nádorů jsou jednoznačně lepší a ve většině případů jsou pacienti trvale vyléčeni.

  Prevence má několik úrovní zakotvených legislativně:

  • Jednak se jedná o vyhlášku 70/2012 sb. ministerstva zdravotnictví, která definuje podmínky a poskytování preventivních prohlídek v oboru praktického lékařství, praktického lékařství pro děti a dorost, zubní lékařství a gynekologii a porodnictví.
  • Skríningové programy: skríning karcinomu prsu od roku 2002 pro klientky od 45 let realizovaný cestou praktických lékařů a gynekologů (www.mamo.cz), skríning karcinomu děložního čípku od roku 2008 pro klientky od 25 do 70 let., realizovaného cestou praktického gynekologa a vyšetření stolice na okultní krvácení od 50 do 70 let (www.cervix.cz), s alternativou skríningové kolonoskopie od 55 let. (www.kolorektum.cz)

  Nad rámec úhrady vyšetření ze zdravotního pojištění je možnost jako samoplátce se zúčastnit řady preventivních programů. Masarykův onkologický ústav nabízí preventivní programy cíleně zaměřené nejen na onkologickou problematiku cíleně s ohledem na individuální a populační rizika.

   

  O své zdraví dbají také známé osobnosti jako legendární brankář Dominik Hašek nebo herec Pavel Kříž, známý proslulou ságou Básníků.

  Preventivní prohlídka_Pavel Kříž      Prevence pro každého - Dominik Hašek 03


  Virtuální prohlídka preventivní ambulance:

   
  Poslední úprava: 6. září 2017 12:12. Za správnost obsahu odpovídá doc. MUDr. Igor Kiss, Ph.D..
  Jméno doc. MUDr. Igor Kiss, Ph.D.
  E-mail kiss@mou.cz
  Telefon 543134102
  Další informace náměstek pro léčebně preventivní péči
  *
  *
  *
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ