V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  POKYNY PRO PACIENTY A OSTATNÍ OSOBY

   

  PLATNÉ V MOÚ OD 19. 9. 2020

   

  Obsah této stránky:


   
  Vážená paní, vážený pane,
   

  současná epidemiologická situace obnáší nutnost opatření k zajištění ochrany onkologických pacientů a zdravotníků proti šíření infekce COVID-19, například povinnost nosit roušky, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Doprovod pacienta je povolen jen v nezbytně nutných případech, a to na maximálně na 1 osobu. Doprovod nesmí mít projevy infekčního onemocnění, např. horečku, kašel, dušnost, nebo být nejméně 14 dnů od prodělání infekce. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány (ve velmi výjimečných případech pouze po domluvě s lékařem).

  Před operací (chirurgickým zákrokem) se provádí vyšetření pacientů na přítomnost viru SARS-CoV-2. Speciální odběrová místnost pro tento účel se nachází ve 2. patře Švejdova pavilonu. Testování musí být provedeno 1-2 pracovní dny před nástupem k hospitalizaci. Podrobné informace Vám budou sděleny ošetřujícím lékařem.
   
   

  CHYSTÁTE SE DO MOÚ A MÁTE PROJEVY INFEKCE?

  (horečka nad 37.5 °C, kašel, dušnost)
   

  Pokud jste NEMĚL/A v posledních 3 týdnech onkologickou léčbu, prosíme, nejezděte do MOÚ!

  Nejdříve kontaktujte svého praktického lékaře, jsou-li Vaše potíže vážné, volejte 112!
   

  Pokud jste MĚL/A v posledních 3 týdnech onkologickou léčbu, pak nám nejdříve zavolejte (kontaktujte svého onkologa, mimo pracovní dobu pak službu konajícího lékaře: 724 590 848)!
  Bude Vám sdělen další postup, zejména kam máte přijít.

   

  Pokud někdo z vašich blízkých onemocněl infekcí COVID-19 nebo je stále ještě v karanténě, dříve než k nám přijdete tak zavolejte a domluvte se s lékařem na přesných pokynech.

   


   

  PŘED VSTUPEM DO MOÚ VÁM BUDE ZMĚŘENA TEPLOTA!

   

  Vstup do Masarykova onkologického ústavu možný pouze po změření tělesné teploty u vstupních turniketů. Teplota bude změřena každému, osoby bez teploty a projevů infekce budou vpuštěny dál, ostatní půjdou speciálním vchodem a budou vyšetřeni.

  Turniket

  Více informací získáte na tel. čísle 800 222 322.

  Vstupy_všední den Vstupy_víkend a svátky

   

   


   

  JAK SE CHOVAT PO VSTUPU DO MOÚ?
   

  Povinnost nosit roušku překrývající nos i ústa platí od 1. 9. 2020 pro všechny osoby ve všech vnitřních prostorách MOÚ! Jejich nošení je kontrolováno u vstupních turniketů. V případě, že při příchodu roušku mít nebudete, můžete si ji zakoupit v rouškomatu před hlavním vchodem nebo využít nabídky šitých roušek dodaných dobrovolníky. 

  Povinnost nošení roušek neplatí pro pacienty hospitalizované na lůžkovbých odděleních při pobytu na jejich pokoji. Při opuštění z pokoje si však musí roušku nasadit, pokud jim výjimku nepovolí ošetřující lékař. 

  Od povinnosti nosit ochranné prostředky dýchacích cest lze upustit v případech, kdy nošení roušky může způsobovat závažné zdravotní potíže (např. zhoršení duševního stavu nebo dušnosti apod.), případně taktéž na doporučení ošetřujícího lékaře.

   

  Omezte kontakt s ostatními a dodržujte odstup alespoň 1 metr od ostatních.

   

  Při kašlání, kýchání, smrkání:

  Používejte roušku.

  Otočte hlavu směrem od ostatních a odstupte od nich alespoň na 2 metry.

  Mějte k dispozici náhradní roušku i kapesník. Pokud nemáte kapesník, použijte rukáv! Ne holou dlaň!

  Užívejte léky tlumící kašel.

  Často si umývejte ruce:

  Vždy tak učiňte při použití a po vyhození kapesníku, před jídlem, po použití toalety!

  Nedotýkejte se svých očí, nosu, úst a potravin neumytýma rukama.

  Účinná je dezinfekce na bázi alkoholu (≥ 60%) nebo mytí vodou a mýdlem aspoň 20 sekund.

  Při pozdravu nepodávejte ruku!


   

  NÁVŠTĚVY HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ

   

  Návštěvy v našem Ústavu nejsou od 19. 9. 2020 povoleny (ve zvláštních případech pouze po domluvě s ošetřujícím lékařem).
   
   

   

  DOTAZY?

   

  • máte-li jakékoliv nejasnosti stran Vaší návštěvy MOÚ v souvislosti s infekcí COVID-19 a zavedeným omezením poskytované péče, kontaktujte v pracovní dny mezi 8–15 hod. naše Onkologické informační centrum (tel. 800 222 322, e-mail: educentrum@mou.cz).


   

   


   

   


  Všechna zavedená opatření jsou nyní nutná a mají přispět jak k ochraně personálu, tak i pacientů a jejich blízkých!

   

  Děkujeme Vám za pochopení situace a spolupráci.

  Vedení Masarykova onkologického ústavu

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru