Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 30.4.2020 ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  POKYNY PRO PACIENTY A OSTATNÍ OSOBY

   
   

  PLATNÉ V MOÚ OD 16. 3. 2020 DO 30. 4. 2020

   

  Obsah této stránky:


   

  MOÚ ZASTAVUJE TYTO SLUŽBY:

  (= do MOÚ v níže uvedených situacích nechoďte,
  na preventivní prohlídky v současně době, vzhledem k epidemiologické situaci, neobjednáváme ani telefonicky ani emailem)

  • všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob. Jedná se o všechna preventivní vyšetření u samoplátců (např. ultrazvuk prsou, komplexní onkologický preventivní program), preventivní prohlídky u zdravých osob s dědičnými nádorovými syndromy a rovněž o screeningovou mamografii a kolonoskopii, nebo vyšetření kožních znamínek,
    

  • všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění.

  V MOÚ BUDOU OŠETŘENI (= kdo k nám nyní může přijít):

  • pacienti přicházející k onkologické léčbě (operace, ozařování, chemoterapie, cílená léčba),
    

  • pacienti s náhle vzniklými a závažnými potížemi, které mohou souviset s nyní probíhající protinádorovou léčbou nebo onkologickým onemocněním
   (před příchodem do MOÚ nám nejdříve zavolejte):

   • pracovní dny (Po-Pá 8.00-15.00 h): 54313 5409

   • pohotovost (15.00-8.00 h), víkendy a svátky: 724 590 848
     

  • pacienti s nově vzniklými projevy nádorového onemocnění
   (před příchodem do MOÚ se objednejte, budeme vyžadovat žádanku od praktického lékaře nebo odesílajícího specialisty):

   • pracovní dny (Po-Pá 8.00-15.00 h): 54313 5809

   


   

  CHYSTÁTE SE DO MOÚ A MÁTE PROJEVY INFEKCE?

  (horečka nad 38 °C, kašel, dušnost)
   

  Pokud jste NEMĚL/A v posledních 3 týdnech onkologickou léčbu, prosíme, nejezděte do MOÚ!

  Nejdříve kontaktujte svého praktického lékaře, jsou-li Vaše potíže vážné, volejte 112!
   

  Pokud jste MĚL/A v posledních 3 týdnech onkologickou léčbu, pak nám nejdříve zavolejte (kontaktujte svého onkologa, mimo pracovní dobu pak službu konajícího lékaře: 724 590 848)!
  Bude Vám sdělen další postup, zejména kam máte přijít.

   


   

  POKUD VAŠE KONTROLA V MOÚ NENÍ NEZBYTNĚ NUTNÁ, PAK JI ODLOŽTE!

  • pokud Vám pouze chybí léky, které Vám pravidelně předepisujeme, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře v MOÚ a domluvte si zaslání elektronického receptu.

   


   

  PŘED VSTUPEM DO MOÚ VÁM BUDE ZMĚŘENA TEPLOTA!

   

  Od úterý 17. 3. 2020 je vstup do Masarykova onkologického ústavu možný pouze po změření tělesné teploty. Teplota bude změřena každému, osoby bez teploty a projevů infekce budou vpuštěny dál, ostatní půjdou speciálním vchodem a budou vyšetřeni (přesný postup je pod obrázkem).

  Kvůli těmto opatřením budou zavřeny stávající vchody a dojde k dalšímu omezení parkování. MOÚ žádá všechny pacienty, jejichž kontrola není nezbytně nutná, aby ji odložili.

  Více informací získáte na tel. čísle 800 222 322.

  Plán při omezení vchodů do MOÚ

   

  • jakmile přijdete ke kontrolnímu stanovišti, přistoupíte k zaměstnanci na vzdálenost 1 metru a bude Vám změřena teplota na zápěstí. Se zaměstnanci nemluvte, nebudete-li tázáni!

  • pokud nemáte projevy infekcepak v pracovní dny mezi 7 – 14 hod. použijte vchod z terasy Švejdova pavilonu (označený na obrázku zeleně) a od 14 – 20 hod. použijte vchod pro zaměstnance (označený modře).

  • pokud máte projevy infekce (např. horečka, kašel, dušnost) vždy použijte vchod z parkoviště před Švejdovým pavilonem (vlevo od vjezdu do garáže, označený na obrázku fialově). Sestru přivoláte zvonkem u dveří nebo zavoláte na tel. číslo 724 590 848.

  JAKO DOPROVOD MŮŽETE MÍT MAXIMÁLNĚ 1 DOSPĚLOU OSOBU, KTERÁ NESMÍ MÍT PROJEVY INFEKCE!

  VŠICHNI MUSÍTE MÍT ROUŠKU!

  NA ODDĚLENÍCH PLATÍ ZÁKAZ NÁVŠTĚV!


   

  JAK SE CHOVAT PO VSTUPU DO MOÚ?
   

  Vždy noste správně nasazenou roušku (překrývající nos i ústa)!

  • Přední části roušky se nedotýkejte!
    

  Omezte kontakt s ostatními a dodržujte odstup alespoň 1 metr od ostatních.
   

  Při kašlání, kýchání, smrkání:

  • Otočte hlavu směrem od ostatních a odstupte od nich alespoň na 2 metry.

  • Mějte k dispozici náhradní roušku i kapesník.

  • Pokud nemáte kapesník, použijte rukáv! Ne holou dlaň!

  • Užívejte léky tlumící kašel.
    

  Často si umývejte ruce:

  • Vždy tak učiňte při použití a po vyhození kapesníku, před jídlem, po použití toalety!

  • Nedotýkejte se svých očí, nosu, úst a potravin neumytýma rukama.

  • Účinná je dezinfekce na bázi alkoholu (≥ 60%) nebo mytí vodou a mýdlem aspoň 20 sekund.


  Při pozdravu nepodávejte ruku!

   


   

  DOTAZY?

   

  • máte-li jakékoliv nejasnosti stran Vaší návštěvy MOÚ v souvislosti s infekcí COVID-19 a zavedeným omezením poskytované péče, kontaktujte v pracovní dny mezi 8–15 hod. naše Onkologické informační centrum (tel. 800 222 322, e-mail: educentrum@mou.cz).


   

  Odpovědi na nejčastější dotazy

   

  1. Co dělat, když mám strach, že odložením mého preventivního vyšetření může dojít k pozdnímu odhalení případného nádorového onemocnění?

  U naprosté většiny solidních nádorů dospělých osob uplyne i několik let, než se od svého vzniku projeví. I to je důvodem, proč se screeningová mammografická vyšetření opakují po 2 letech a screeningová kolonoskopická vyšetření se opakují po 10 letech. Ze stejného důvodu doporučujeme i náš program placených preventivních prohlídek opakovat po cca 2 letech. Odložení těchto vyšetření v řádu několika týdnů nebo několika málo měsíců nemá žádný praktický dopad na případnou léčbu takto zachyceného nádorového onemocnění. Máte-li i přesto strach, kontaktujte nás (viz část kontakty).

  2. Co dělat, když se mi v době čekání na nový termín vyšetření objevily nové potíže, které by mohly souviset se vznikem nebo návratem nádorového onemocnění (např. nová bulka v prsu, krev ve stolici nebo moči, nebo se mi vrátily stejné potíže, které jsem měl/a v době, kdy se mi poprvé objevila rakovina)?

  Kontaktujte naši konziliární ambulanci, probereme s Vámi Vaše potíže a domluvíme se na dalším postupu (tel. 54313 5809).

  3. Je možné, že opatření týkající se omezení provozu preventivních vyšetření bude prodlouženo?

  Ano, je to možné. Bude záležet na vývoji šíření infekčního onemocnění COVID-19 v ČR. Na našich internetových stránkách Vás budeme včas informovat o obnovení provozu našich služeb v oblasti onkologické prevence.

  4. Jak nás kontaktovat?

  Po dobu, kdy bude platit toto opatření, tj. nyní je to od 16. 3. 2020 do 30. 4. 2020, Vám nebudeme moci nabídnout náhradní termín vyšetření. Za účelem přeobjednání se nás proto nekontaktujte. Jakmile budou náhradní termíny uvolněny, zveřejníme toto na našich internetových stránkách.

  Pokud máte dotazy související s výše uvedenými otázkami, pak kontaktujte naše Onkologické informační centrum na telefonním čísle 800 222 322 nebo pomocí e-mailu: educentrum@mou.cz. Buďte trpěliví, pokud se nedovoláte na poprvé.

   


   


  Tato opatření jsou nyní nutná a mají přispět jak k ochraně personálu, tak i pacientů a jejich blízkých!

   

  Děkujeme Vám za pochopení situace a spolupráci.

  Vedení Masarykova onkologického ústavu

   

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru