V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  ePACS

   

  Řešení se skládá z „Komunikačního centrálního uzlu“ (dále KCU) ve VFN a „komunikačních uzlů“ (dále KU) v jednotlivých ZZ. KU jsou s KCU propojeny pomocí VPN tunelu a vlastní komunikace mezi nimi probíhá v protokolu DICOM. Tím je zaručena maximální míra kompatibility a bezpečnosti.

  KCU je vybaven software, instalovaném na vyhrazeném zabezpečeném serveru, plnícím tyto funkční vlastnosti: propojení VPN tunelem s příslušnými KU, centrální správa adres odesílatelů a příjemců, přesměrovávání DICOM packetů dle nastavených konfigurací (od odesílatele k příjemci), technický monitoring, kontrolní funkce.

  KU je vybaveno software, instalovaném na vyhrazeném zabezpečeném serveru, plnícím tyto funkční vlastnosti: propojení VPN tunelem s KCU, přidělování příslušných adres dle konfigurace, odesílání a přijímání DICOM packetů. Volitelně je KU dále vybaveno „miniPACS“ archívem pro ukládání došlých obrazových studií, příp. automatickým DICOM přeposílání došlých obrazových studií k příslušné DICOM entitě.

  Vlastní komunikace pak probíhá následovně: Uživatel/odesílatel (oprávněný radiolog, klinik) na svém DICOM prohlížeči zvolí danou studii a „přeposlání“ do zvolené nemocnice. Tato studie je nasměrována do místního KU, které ji ve VPN tunelu pošle do KCU. KCU provede základní kontrolu a přesměrování k nastavenému adresátovi. KU adresáta přijme studii a obvykle ji uloží do „miniPACSu“, kde je přes protokol DICOM Query/Retrieve dostupná oprávněným uživatelům/adresátům.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru