• Menu Menu
 • CZ EN
 •  

  ePACS

   

  Řešení se skládá z „Komunikačního centrálního uzlu“ (dále KCU) ve VFN a „komunikačních uzlů“ (dále KU) v jednotlivých ZZ. KU jsou s KCU propojeny pomocí VPN tunelu a vlastní komunikace mezi nimi probíhá v protokolu DICOM. Tím je zaručena maximální míra kompatibility a bezpečnosti.

  KCU je vybaven software, instalovaném na vyhrazeném zabezpečeném serveru, plnícím tyto funkční vlastnosti: propojení VPN tunelem s příslušnými KU, centrální správa adres odesílatelů a příjemců, přesměrovávání DICOM packetů dle nastavených konfigurací (od odesílatele k příjemci), technický monitoring, kontrolní funkce.

  KU je vybaveno software, instalovaném na vyhrazeném zabezpečeném serveru, plnícím tyto funkční vlastnosti: propojení VPN tunelem s KCU, přidělování příslušných adres dle konfigurace, odesílání a přijímání DICOM packetů. Volitelně je KU dále vybaveno „miniPACS“ archívem pro ukládání došlých obrazových studií, příp. automatickým DICOM přeposílání došlých obrazových studií k příslušné DICOM entitě.

  Vlastní komunikace pak probíhá následovně: Uživatel/odesílatel (oprávněný radiolog, klinik) na svém DICOM prohlížeči zvolí danou studii a „přeposlání“ do zvolené nemocnice. Tato studie je nasměrována do místního KU, které ji ve VPN tunelu pošle do KCU. KCU provede základní kontrolu a přesměrování k nastavenému adresátovi. KU adresáta přijme studii a obvykle ji uloží do „miniPACSu“, kde je přes protokol DICOM Query/Retrieve dostupná oprávněným uživatelům/adresátům.

   
  Poslední kontrola stránky odpovědnou osobou proběhla dne: 3. prosince 2018 7:00. Za správnost obsahu odpovídá Bc. Vlastimil Polko.
  Jméno Bc. Vlastimil Polko
  E-mail polko@mou.cz
  Telefon 543136029
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ