V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  1213 1415161718
  1920 2122232425
  2627 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - Vladimír Zháněl - Červen 2012

  Vystoupení - Vladimír Zháněl - Červen 2012
   
   

  O den později – ve čtvrtek 14. června v Galerii Žlutý kopec zazpíval pacientům a jejich přátelům lidový zpěvák Vladimír Zháněl s cimbálovou muzikou Husaři Stanislava Reichmanna.
  Co sám Vladimír Zháněl o vystoupení v MOÚ řekl?
  „Červnový koncert nepovažuji za čistou osobní prezentaci. Na tu myšlenku mne navedla nemoc, se kterou se právě v tomto ústavu léčím. Koncertem bych chtěl lidem předat vlastní zjištění, že jakmile člověk onemocní, musí se nejprve s nemocí smířit, přijmout ji jako součást života. A až se s ní smíří, přestane se pitvat ve zbytečnostech. Díky závažné nemoci se vám otevřou úplně jiné možnosti, nastavíte se na jiné vnímání – naráz vidíte, kolik je kolem vás radostí, které jste dřív ani neviděli. To negativní začne mizet v dálce a spíš se vám vybaví, v jakých malichernostech jsem se pitval, čím zbytečným jsem se zabýval a ztrácel čas. Až díky nemoci jsem zjistil, kolik jsem promarnil času. Ale dodávám, že o pozitivní myšlení se musí člověk snažit, nejde to samo, člověk musí chtít především sám sebe změnit.
  Na Masarykův ústav už začínám jezdit jako domů. Až tady jsem poznal podstatu slova pokora. Víc si všímám rodiny, vnoučat, přátel, víc prožívám pěkné chvíle. Byl bych rád, kdybych mohl tyto myšlenky předat i prostřednictvím koncertu a moravských písniček, ve kterých je hodně životního moudra.“
  Společně s Vladimírem Zhánělem v ústavu zazpívala Alena Balgová ze Staré Břeclavi, dlouholetá zpěvačka dechové hudby Lanžhotčanka. Oba zpěváky dnes nespojuje jen hudba, ale právě návštěvy Masarykova onkologického ústavu v Brně. Koncert byl jejich poděkováním za péči lékařů a stejně vstřícného personálu.

  Galerie

  Červen 2012 - Vystoupení V. Zháněl 01 Červen 2012 - Vystoupení V. Zháněl 02 Červen 2012 - Vystoupení V. Zháněl 03 Červen 2012 - Vystoupení V. Zháněl 04
  Červen 2012 - Vystoupení V. Zháněl 05
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru