V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  leden
  Po Út St Čt So Ne
  123
  45 678910
  1112 1314151617
  18 19 2021222324
  2526 2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - Trio Komorní dechové harmonie Brno

  Vystoupení - Trio Komorní dechové harmonie Brno
   
   

  Pozvali jsme Vás na koncert, který se v Masarykově onkologickém ústavu v Brně uskutečnil v úterý 15. ledna 2019 v Galerii Žlutý kopec.

  Vystoupilo zde Trio Komorní dechové harmonie Brno ve složení Zdeněk Mikulášek, Jaroslav Strmiska – klarinety, Aleš Novotný – fagot.

  Je to komorní sdružení sólových hráčů souboru Komorní dechové harmonie Brno. Trio vzniklo v roce 1994 a od té doby již vystupovalo na řadě vernisáží, výchovných koncertů i na samostatných celovečerních koncertech. Velký ohlas mají koncerty tria pořádané pod umělou oblohou brněnského planetária, kde krásu hudby umocňuje i kouzlo hvězdné oblohy. Trio se s úspě­chem uplatňuje i jako „hudba ke stolu“ při recepcích a slavnostních večeřích a obědech.

  Trio KDHB má ve svém repertoáru kolem stovky skladeb renesančních, barokních, klasických, romantických i soudobých autorů, přičemž zvláštní slabost má pro hudbu Wolfganga Amadea Mozarta. Jako jediné z trií tohoto obsazení na světě má ve svém repertoáru všech sedm skladeb jednoho z nejoriginálnějších českých skladatelů Julia Fučíka, který je napsal pro trio v tomto složení, v němž sám vystupoval jako fagotista. Valná většina repertoárových položek jsou vlastní transkripce děl složených pro jiné nástrojové obsazení.

  Posluchači koncertů tria i odbornou kritikou je ceněna nejen dokonalá souhra a poučená muzikálnost členů souboru, ale i neotřelé průvodní slovo uměleckého vedoucího tria, prof. Zdeňka Mikuláška. Členy tria jsou od jeho založení oba klarinetisté, fagotistou souboru byl po dlouhá léta Zdeněk Dobrovolný, který ale v roce 2017 svou hudební činnost ze zdravotních důvodů ukončil. Skvěle jej nahradil profesionálně zdatný instrumentalista Aleš Novotný, absolvent JAMU v oboru hry na fagot.

  Prof. RNDr. Zdeněk Mikulášek, CSc. astrofyzik, profesor Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, je i manažerem a uměleckým vedoucím tria KDHB. Hru na klarinet studoval soukromě u profesora brněnské konzervatoře Františka Mičky, veřejně vystupuje od roku 1967. 

  Jaroslav Strmiska, počítačový expert. Hru na klarinet vystudoval rovněž u prof. Mičky. Veřejně vystupuje od roku 1961.

  Mgr. Aleš Novotný hru na fagot studoval na konzervatoři a Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V současnosti působí jako učitel hry na dechové nástroje na ZUŠ.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru