Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 14.4.2020 (na dobu 30 dnů) ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vystoupení - trampské kapely Ozvěna

  V úterý 28. ledna v 15:30 hodin vystoupila v ústavu brněnská trampská kapela OZVĚNA.

  Představila především autorské písně od těch nejstarších z doby vzniku skupiny, tak po ty nejnovější. Koncert se setkal mezi pacienty i jejich přáteli s velkým ohlasem.

   
   

  Skupna vznikla v 70. letech v Brně. Skupina, která měla zpočátku podobu skupiny kamarádů, kteří pod názvem Sdružení brněnských tunelářů jezdili do přírody relaxovat u táborových ohňů, se posluchačům poprvé veřejně představila v září roku 1978 v brněnském klubu Horizont.

  Jihomoravští hudebníci se od začátku angažovali i v ochotnickém divadle pro děti a mládež Komorní scéna Brno, což jim přineslo možnost pravidelně pořádat večery Písniček táborových ohňů, kam zvali různé hosty z celé republiky. Díky těmto akcím tak začínající hudebníci získali příležitost podívat se i za brněnská humna. Začali vystupovat na Malostranské besedě v Praze či na Svojšickém slunovratu, čímž se dostali do povědomí širší veřejnosti. V roce 1980 pak získali své první z řady hudební ocenění – autorskou Portu za píseň Nádraží. V průběhu 80. let už Ozvěna jezdila po nejrůznějších festivalech, soutěžích a akcích. Později se skupina zúčastnila i natáčení v rozhlase a televizi.

  Problémy nastaly s odchodem zpěvačky, kytaristky a flétnistky Pavly Střechové. Ještě následující dva roky se skupina držela. V listopadu roku 1989 ale její členové ztratili chuť ke zkoušení i vystupování. Obrat nastal až v roce 1996, kdy se stará sestava Ozvěny opět sešla a pustila se do intenzivního zkoušení a nahrávání písní.

  V současné době hraje OZVĚNA v obsazení:

  • Pavla "Fazola" Střechová - zpěv, kytara, zobcové flétny
  • Milena "Čita" Čechová - zpěv, kytara, zobcové flétny
  • Petr "Pitt" Vyhlas - zpěv, 12 strunná kytara
  • Michal "Žralok" Čech - zpěv, baskytara, kytara
  • Pavel "Forzajt" Pavlík - zpěv, kytara, bendžolína.

   

  Galerie

  Ozvěna - leden 2020 Ozvěna - leden 2020 Ozvěna - leden 2020 Ozvěna - leden 2020
  Ozvěna - leden 2020
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru