V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  červenec
  Po Út St Čt So Ne
  1 2345
  6789101112
  1314 1516171819
  20212223242526
  2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - trampská skupina Orion - říjen 2014

  Vystoupení - trampská skupina Orion - říjen 2014

   

  Galerie Žlutý kopec

   
   

  Ve čtvrtek 30. října v 15:30 hodin v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) vystoupila brněnská trampská kapela Orion.

  Tato skupina vznikla v roce 1978, proto aby - jak sami zakladatelé říkají - si splnili muzikantský sen zahrát si „na trampských prknech, která znamenají svět“, tedy na trampském festivalu Babické písničky (mimochodem, letos na jaře se v Babicích u Rosic konal už 45. ročník). Název Orion vymyslel původní basista kapely Arnošt Kača Krejčíř. Zda byl inspirován souhvězdím či konzumací čokolády již dnes není známo. Z původní sestavy v kapele nyní působí již jen dva hráči Radek Duchoň (zpěv, kytara mandolína) a Pavel Tresner (sólová kytara, zpěv). Souběžně s kapelou pak v 80. letech vznikla z příznivců kapely i trampská osada Orion.

  Kapelou za více než třicet let existence prošlo více muzikantů, z nejdéle působících pak bývalý kapelník Milan Kolja Kuřil, Ivan Wendy Nekuda, Laďa Křenek a výrazná zpěvačka Hanka Macášková. Velkou posilou posledních let pak byl příchod Mileny Čity Čechové (zpěv, rytmika) a následně Michala Žraloka Čecha (baskytara, zpěv) z kapely Ozvěna a posléze i Jirky Kinga Krále (zpěv, kytara) z T.O. Virginia. A to je také současná podoba kapely, která v letošním roce - s ročním zpožděním - slaví své 35. narozeniny na řadě koncertů a vystoupení.

  Více informací o skupině Orionu se můžete dovědět na jejich webových stránkách http://orion-brno.cz/, kde jsou také ukázky jejích písniček.

   

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru