Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vystoupení - studenti pěveckého oboru konzervatoře - listopad 2014

  Vystoupení - studenti pěveckého oboru konzervatoře - listopad 2014
   
   

  V úterý 18. listopadu 2014 v 15:30 hodin pro naše pacienty a jejich přátele připravili posluchači pěveckého oboru Konzervatoře Brno hudební vystoupení.

  Představili se na něm Michal Marhold (basbaryton) a Ondřej Špaček (tenor) se svými spolužáky.

  Michala Marholda ke zpěvu přivedla přední sólistka Janáčkovy opery Národního divadla Brno Andrea Priechodská Široká. V součastné době je posluchačem Konzervatoře Brno v pěvecké třídě Petra Julíčka. V loňském roce začal spolupracovat také s jedním z nejlepších českých barytonistů, sólistou opery Národního divadla v Praze, Romanem Janálem.

  Na svém pomyslném kontě má spolupráci s řadou významných osobnosti a těles české kultury.(např. Filharmonie Brno, Opera Diversa, Kantiléna Brno, Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů).

  Ondřej Špaček (tenor) pochází ze Zlína. Od útlého věku se věnuje jak sólovému, tak sborovému zpěvu, a to v předních hudebních uskupeních Zlínska, např. pěvecké sbory Cantica a Cantica laetitia nebo v dětství folklorní soubor Vonička. Profesně hudební začátky absolvoval již v šestnácti letech na prknech Městského divadla Zlín v muzikálu Šumař na střeše. V průběhu studia si zkouší i řízení sboru, pěveckého kvarteta a kompozici. Pravidelně se účastní provádění velkých sborových děl v mnoha profesionálních tělesech, např. Czech Ensemble Baroque. Je studentem V. ročníku Konzervatoře Brno, kde se dále vzdělává v oboru zpěvu pod vedením sólistky opery Národního divadla Brno, MgA. Andrey Široké.

  Současně je také členem operního souboru Národního divadla Brno, se kterým vystupuje jak v brněnském Janáčkově divadle, tak i na jeho četných zahraničních turné.      

   

  Dále účinkovali: Aneta Bendová, Tadeáš Janošek a Tereza Hromádková. Klavírní doprovod: Helena Fialová a Jarmila Mrazíková-Češková.

   

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru