Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 14.4.2020 (na dobu 30 dnů) ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vystoupení - smíšený pěvecký soubor Lumír - říjen 2013

  Vystoupení - smíšený pěvecký soubor Lumír - říjen 2013
   
   

  Další akcí, kterou jsme připravili pro pacienty i jejich přátele, bylo vystoupení amatérského smíšeného pěveckého souboru Lumír. Ten se představil v ústavu v úterý 22. 10.  Jeho počátky sahají až do roku 1864. Tehdy vznikl v Králově Poli v rámci českých emancipačních snah typických pro tehdejší obrozenecké ovzduší "Čtenářský slovanský spolek". Znamená to, že příští rok si připomene 150 let od svého založení.

  V jeho řadách v současné době působí lidé různých profesí, kterým je vlastní individuální zaujetí hudbou i společné nadšení pro sborový zpěv. V posledních letech získal sbor díky úspěšným koncertům vděčné posluchače nejen v Brně ale i v jeho okolí. Pěvecké sdružení Lumír má ve svém repertoáru široké spektrum vokálních i vokálně-instrumentálních děl od mistrů renesanční polyfonie po díla současných autorů.

  Dirigentem sboru je Jiří Najvar, který je studentem Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Věnuje se zde dirigování sboru u prof. Lubomíra Mátla a kompozici u odb. as. Ing. MgA. Dana Dlouhého, Ph.D. Jako sólistka vystoupila v ústavu Barbora Čechová.

  Galerie

  Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013 Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013 Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013 Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013
  Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru