V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vystoupení - smíšený pěvecký soubor Lumír - říjen 2013

  Vystoupení - smíšený pěvecký soubor Lumír - říjen 2013
   
   

  Další akcí, kterou jsme připravili pro pacienty i jejich přátele, bylo vystoupení amatérského smíšeného pěveckého souboru Lumír. Ten se představil v ústavu v úterý 22. 10.  Jeho počátky sahají až do roku 1864. Tehdy vznikl v Králově Poli v rámci českých emancipačních snah typických pro tehdejší obrozenecké ovzduší "Čtenářský slovanský spolek". Znamená to, že příští rok si připomene 150 let od svého založení.

  V jeho řadách v současné době působí lidé různých profesí, kterým je vlastní individuální zaujetí hudbou i společné nadšení pro sborový zpěv. V posledních letech získal sbor díky úspěšným koncertům vděčné posluchače nejen v Brně ale i v jeho okolí. Pěvecké sdružení Lumír má ve svém repertoáru široké spektrum vokálních i vokálně-instrumentálních děl od mistrů renesanční polyfonie po díla současných autorů.

  Dirigentem sboru je Jiří Najvar, který je studentem Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Věnuje se zde dirigování sboru u prof. Lubomíra Mátla a kompozici u odb. as. Ing. MgA. Dana Dlouhého, Ph.D. Jako sólistka vystoupila v ústavu Barbora Čechová.

  Galerie

  Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013 Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013 Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013 Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013
  Koncert - pěvecký smíšený sbor Lumír 22.10. 2013
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru