• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vystoupení - smíšený pěvecký sbor Blahoslava Hajnce_květen 2017

  Vystoupení - smíšený pěvecký sbor Blahoslava Hajnce_květen 2017
   
   

  Ve čtvrtek 25. 5. 2017 se v Galerii Žlutý kopec uskutečnilo vystoupení smíšeného pěveckého souboru Blahoslava Hajnce.

  Soubor si v roce 2017 připomíná už 48 let od svého založení. Dirigentem Pěveckého sboru učitelů Brno-venkov (PSU) byl od počátku MgA. Blahoslav Hajnc, významný činitel kulturního života Ivančic, vedoucí několika sborových těles, skvělý muzikant, který svým zápalem, kreativním přístupem i odborným vedením pozvedl soubor na vysokou uměleckou úroveň.

  V roce 1999, při příležitosti 30. výročí založení PSU, byl soubor přejmenován na Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce (PSBH) jako symbolické vyjádření úcty dlouholetému uměleckému vedoucímu a zakladateli. Od roku 2000 převzala taktovku jeho dcera – Mgr. Eva Hajncová, pod jejímž vedením soubor dále rozvíjí své aktivity. Účastní se festivalů a soutěžních přehlídek doma i v zahraničí: Olomouc (Festa Musicale), Praha (Festival adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena), Vlachovo Březí (Hudební romantismus – cena Bedřicha Průchy za nejlepší provedení lidové písně), Vyškov (Festival dr. Antonína Tučapského – zlaté pásmo a cena poroty sbormistryni za dramaturgii), Bratislava (Musica Sacra), Krakow (Festival adventní a vánoční hudby) aj.

  Posledním úspěchem sboru byla účast na podzimním mezinárodním sborovém festivalu ve Vlachově Březí (Hudebního romantismu),  kde získal dvě hlavní ceny za vynikající provedení sborové skladby a cenu moderna za provedení soudobé sborové skladby na romantický námět.

  Repertoár tělesa je velmi různorodý, stejně pestré je i věkové složení členů sboru – od studentů vysokých škol po zpěváky v důchodovém věku. Všechny spojuje láska k hudbě, potřeba společně vytvářet pocit harmonie, dosahovat souznění nejen pěveckého, ale i lidského.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ