V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Například maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, povinnost nosit roušky a dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Od 25.5.2020 jsou povoleny návštěvy, pouze v době od 14:00 do 17:00 hod. K pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby současně, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  červen
  Po Út St Čt So Ne
  12 3 4567
  89 1011121314
  1516 1718192021
  2223 2425262728
  2930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - skupina Svítání - květen 2014

  Vystoupení - skupina Svítání - květen 2014
   
   

  V úterý 13. května v 15:30 hodin v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu – vystoupla brněnská skupina Svítání.

  Tato skupina, po vývoji od folku až k současnému zvuku, který lze jen těžko žánrově zařadit a nazývá se Original Czech Music, hraje několik typů koncertních vystoupení.
  V Masarykově onkologickém ústavu se jednalo o tzv. akustickou verzi. Jde o koncert hudby postavené na vokálech, kytarách, violoncellu, akordeonu, perkusích, mandolíně a baskytaře. V průběhu vystoupení zazní skladby především z vlastní autorské dílny.

  Kapelníkem Svítání je od jeho vzniku sólový kytarista a zpěvák Jiří Fadrný, který je současně  autorem většiny skladeb.  Na začátku roku 2002 přišla do skupiny Klára Jelínková, zpěvačka, Zdeněk Lichtneger je doprovodným kytaristou a zpěvákem již od počátku existence skupiny v roce 1997. Petr Sedlák – akordeonista a hráč na klávesy je členem kapely od srpna 2006.

  Od roku 2009 vydává kapela pravidelně každý rok CD se čtyřmi až pěti písněmi, které v daném roce aktuálně hraje, a toto CD rozdává na koncertech svým příznivcům. Jde o výraz vděčnosti za to, že v současné záplavě hudební nabídky dávají přednost právě Svítání, a také odklon od překonaného modelu prodeje CD. Těžiště činnosti Svítání tak spočívá výrazným způsobem v živém vystupování. Kapela Svítání dlouhodobě také podporuje projekt Adopce na dálku. Pořádá pravidelné koncerty ve prospěch tohoto projektu, který poskytuje vzdělání chudým dětem v Africe, Indii i v Evropě.

  Skupina Svítání je v Masarykově onkologickém ústavu pravidelným hostem – vystupuje zde vždy jednou do roka, poprvé to bylo 14. dubna 2005. Letos je to tedy už po desáté.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru