V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  1213 1415161718
  1920 2122232425
  2627 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - skupina Svítání - Březen 2012

  Vystoupení - skupina Svítání - Březen 2012
   
   

  Kulturní akce v měsíci březnu uzavřelo vystoupení brněnské skupiny Svítání, která přišla do ústavu zahrát ve čtvrtek 29. března. Ta zde vystupuje jednou za rok, poprvé to bylo 14. dubna 2005. Letos to tedy bylo už po osmé. Svítání vzniklo ke konci roku 1997 a záhy se ustálila první trvalejší sestava. V ní převažovaly folkové písně, s nimiž kapela vystupovala na různých festivalech a získala prestižní ocenění Krtek na Zahradě 2000 v Náměšti na Hané. V průběhu dalších let došlo k obměnám sestavy, až se před několika lety ustálilo současné složení skupiny:
  Tereza Fadrná je manažerka skupiny, violoncellistka, zpěvačka a baskytaristka, členka kapely od roku 1999. Absolventka brněnské Konzervatoře (2003) v oboru hra na violoncello a Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně v oboru Management v kultuře. Aktivně hraje i klasickou hudbu jako členka Vesna kvartetu.
  Jiří Fadrný je sólový kytarista a zpěvák je kapelníkem Svítání od jeho vzniku. V jeho hudební minulosti najdeme účinkování ve sborech a seskupeních zabývajících se klasickou hudbou, zmiňme alespoň 7leté působení v Českém filharmonickém sboru Brno či ve sboru Masarykovy univerzity v Brně Gaudeamus. Z ostatních oblastí hudby je Jiří Fadrný povětšině motorem a iniciátorem kapel, prošel si standardními středoškolskými pokusy i pozdějšími spirituály se zabývajícími sdruženími. Je autorem většiny skladeb Svítání.
  Klára Jelínková se od dětství účastnila nejrůznějších hudebních soutěží a na jedné z nich potkala Jiřího Fadrného, jenž byl členem poroty. Zpěvačkou Svítání se stala na počátku roku 2002. Vystudovala práva, mezinárodní vztahy a evropská studia na Masarykově univerzitě a v současnosti pracuje jako asistentka soudce Nejvyššího soudu. Kromě hudby má ráda literaturu, film a antickou historii.
  Zdeněk Lichtneger je doprovodným kytaristou a zpěvákem již od počátku existence skupiny v roce 1997. Jeho hudební začátky jsou spojeny se studiem střední školy v Telči, kde se jako Duo Lichtneger, Karásek zúčastnil mnoha hudebních soutěží a přehlídek. Po nástupu na Pedagogickou fakultu v Brně si jej všiml již bývalý člen skupiny Štěpán Policer, který jej přivedl až sem. V současné době je zástupcem ředitele na ZŠ Křenová, kde se věnuje romským dětem a má s nimi dokonce i úspěšnou skupinu Bongáči.
  Petr Sedlák je členem kapely od srpna 2006. Akordeonista a hráč na klávesy, s hudbou začínal na uměleckých školách v Rosicích (klavír) a později v Brně u Petra Zámečníka na akordeon. Po absolvování Konzervatoře v Pardubicích ve třídě prof. Antonína Dvořáka působí jako pedagog na ZUŠ v Náměšti nad Oslavou, kde vyučuje hru na akordeon a na klávesy.
  Od roku 2009 vydává kapela pravidelně každý rok CD se čtyřmi až pěti písněmi, které v daném roce aktuálně hraje, a toto CD rozdává na koncertech svým příznivcům. Jde o výraz vděčnosti za to, že v současné záplavě hudební nabídky dávají přednost právě Svítání, a také odklon od překonaného modelu prodeje CD. Těžiště činnosti Svítání tak spočívá výrazným způsobem v živém vystupování. Kapela Svítání dlouhodobě také podporuje projekt Adopce na dálku. Pořádá pravidelné koncerty ve prospěch tohoto projektu, který poskytuje vzdělání chudým dětem v Africe, Indii i v Evropě.

  Galerie

  Březen 2012 - Vystoupení skupiny Svítání 01 Březen 2012 - Vystoupení skupiny Svítání 02 Březen 2012 - Vystoupení skupiny Svítání 03 Březen 2012 - Vystoupení skupiny Svítání 04
  Březen 2012 - Vystoupení skupiny Svítání 05
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru