• Menu Menu
 • CZ EN
 •  

  Vystoupení sboru Bádule_leden 2018

  Vystoupení sboru Bádule_leden 2018
   
   

  V Masarykově onkologickém ústavu v Brně v Galerii Žlutý kopec se ve čtvrtek 11. ledna v 15:30 hodin (2. patro Švejdova pavilonu) pacientům i jejich přátelům se zde představil smíšený pěvecký soubor Bádule (bá-brle a dě-dule) z Ivančic.

  Svou činnost navázal na smíšený Ivančický pěvecký sbor (IPS), který zde fungoval od roku 1995 a zanikl před šesti lety. Hrstce členů, kteří od mládí účinkovali v dětských sborech, se po zpívání stýskalo, a tak byl založen už zmíněný sbor. Má 16 členů a vede jej bývalá sbormistryně IPS Hedvika Hrbáčková.

  V Masarykově onkologickém ústavu zazněly např. lidové písně v úpravách českých skladatelů a také třebíčské koledy, protože sbor svoje vystoupení tentokrát nazval Ohlédnutí za Vánocemi.
  Činnost tohoto smíšeného pěveckého sboru ocenila také ivančická radnice. Udělila mu v roce 2015 Cenu města Ivančic – bylo to poprvé, co tímto způsobem poděkovala kolektivu. Do této doby tato ocenění získávali pouze jednotlivci.

  Sbor vystupuje pravidelně na akcích pořádaných městem Ivančice, navštěvuje se svým programem domovy důchodců a o Vánocích se představuje na vánočních trzích po celé jižní Moravě.

   
  Jméno

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ