• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vystoupení - Poutníci

  Vystoupení - Poutníci
   
   

  Pozvali jsme Vás na vystoupení známé bluegrassové skupiny Poutníci, které se uskutečnilo ve čtvrtek 30. března 2017 v 15:00 hodin.

  Jejich úplně první vystoupení se uskutečnilo 4. prosince 1970, a to v Country klubu v Maloměřicích. Má tedy za sebou už téměř 47 let trvání. Již od prvních koncertů a hudebních přehlídek se skupina řadí do brněnské a krajské špičky této hudby, což potvrdila i svými postupy do celostátního finále soutěže, jež měla tenkrát velký zvuk a jmenovala se Porta. V letech1982 a 1983 skupina dokonce Portu vyhrála. Samozřejmě, že čím déle Poutníci hráli, tím se zdokonalovala jejich hra, ale také se měnily sestavy.

  V  současnosti - už 9 let - hraje kapela v této sestavě: Jan Máca - mandolína, kytara a zpěv, Peter Mečiar - banjo a dobro, Jakub Bílý - kytara, mandolína a zpěv (nejmladší člen kapely, který přišel do Poutníků v roce 2009), Jiří Karas Pola - elektrický kontrabas, zpěv a kapelník.

  Největších úspěchů dosáhli Poutníci v letech 1979 - 1991, kdy byl členem skupiny banjista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a další hráč na banjo Luboš Malina, který je považován za jednoho z nejlepších českých banjistů a který hraje také na mnoho jiných nástrojů.

  Poutníci doposud vydali 14 alb nebo LP. K dostání jsou už ale jen poslední 2 nosiče - jsou to CD „Poutníci slaví 40 live" a CD „Country Vánoce".

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ