• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vystoupení - Nové Operetní Studio

  Vystoupení - Nové Operetní Studio
   
   

  Pozvali jsme Vás na koncert Nového operetního studia Brno, který se uskutečnil v úterý 28. března 2017 v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu).

  Vystoupili na něm Markéta Böhmová – soprán a Josef Šabaka – tenor, které na klavír doprovodila Stanislava Syrková.

  Markéta Böhmová začínala ve sboru Kantiléna a poté účinkovala v mnoha představeních Národního divadla Brno jako sboristka a sólistka Dětského sboru Brno nejen v tuzemsku, ale i na mnohých zahraničních scénách. Jako studentka Pedagogické fakulty MU v Brně se pravidelně podílí na zahajovacích i dalších koncertech fakulty, spolupracuje s orchestrem Collegium musicum a několikrát úspěšně reprezentovala školu na pěveckých soutěžích. V roce 2014 pokračovala ve svém studiu i v zahraničí na státním konzervatoriu v italském Campobassu pod vedením profesorky Aldy Caiello. V témže roce se zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde obdržela dvě zvláštní ceny za interpretaci. Spoluzaložila hudební trio Boutique de musique, které si získalo porotu na soutěži Stonavská Barborka a obdrželo absolutní vítězství. V loňském roce byla součástí Street choiru v projektu Vojtěcha Dyka Bernstein: Mass a zároveň debutovala v novém nastudování Mozartovy opery La clemenza di Tito v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Nově je členkou a sólistkou souboru Czech ensemble baroque, který se zabývá interpretací staré hudby a uslyšíme ji na mnoha projektech i v letošním roce (J.S.Bach: Kantáty, T.Linley: Píseň Mojžíšova, aj.).

  Josef Šabaka se nejprve věnoval instrumentální hudbě a později zvítězila láska ke zpěvu. Pěvecké geny získal po svém předkovi, vynikajícím operním a koncertním pěvci, Eduardu Hakenovi.

  Vystupuje na koncertních pódiích v Brně, mimo Brno i v zahraničí. Dále i na zámcích (Lysice, Slavkov u Brna, Holešov, Letohrádek Mitrovských a další). Pravidelně hostuje na koncertech a představeních v lázních Luhačovice (kolonáda, hotel Palace, hotel Alexandria). V roce 2010 zpíval sólově při slavnostním výročí 250. let Luteránského kostela v Kovačici (Srbsko).V současné době si doplňuje hudební vzdělání na Fakultě umění Ostravské univerzity – obor operní zpěv pod pedagogickým vedením Tatiany Teslii.

  Koncert v Masarykově onkologickém ústavu v Brně uvedla divadelní a hudební publicistka Eva Šlapanská. Zaznějí zde kromě jiného árie z děl W. A. Mozarta, A. Dvořáka, B. Smetany nebo F. Lehára, O. Nedbala i R. Piskáčka.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ