V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  listopad
  Po Út St Čt So Ne
  1
  23 4 5678
  910 1112131415
  1617 18 19202122
  23 24 2526272829
  30
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - Jožka Černý_září 2015

  Vystoupení - Jožka Černý_září 2015
   
   

  Pozvali jsme vás na další vystoupení, které pro naše pacienty, jejich blízké i širokou veřejnost připravujeme v Masarykově onkologickém ústavu v Brně.

  Ve čtvrtek 17. září vystoupil v Galerii Žlutý kopec (ve 2. patře Švejdova pavilonu) Jožka Černý s cimbálovou muzikou Gracia Petra Zugárka.

  Jožka Černý byl iniciátorem koncertů v Masarykově onkologickém ústavu. Přišel s nápadem, že by mohl pacientům zpříjemnit pobyt v ústavu lidovými písničkami. A 21. února  2002 tady vystoupil poprvé. Po obrovském ohlasu, který jeho vystoupení mělo, jsme se rozhodli udělat z podobných akcí tradici, a to ze dvou důvodů: bylo to pozitivně přijato našimi pacienty, kterým se velice zlepšila psychika, a do ústavu měli možnost přijít i lidé z okolí, kteří se do této chvíle na ústav dívali pouze jako na místo, kam se chodí umírat. Při této příležitosti měli možnost se seznámit s prostředím, které se naopak snaží lidem se závažným onemocněním maximálně pomáhat a kde se také daří jim zlepšit kvalitu života. Od té doby se Jožka Černý pravidelně do ústavu vrací a vystupuje tu společně s muzikanty bez nároku na honorář.

  Jožka Černý už jako čtyřletý zpíval prezidentu E. Benešovi. První oficiální singl vydal ve svých 18 letech. Jen s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů natočil celkem 1 200 písní.
  Je zpěvákem, který zpívá i svým srdcem melodie předávané z generace na generaci. Prodal již několik milionů desek. Některé písně se v jeho podání staly legendou – Za tú horú, za vysokú, Když sem šel z Hradišťa …. Kromě toho, že s cimbálovou muzikou nazpíval stovky písní, má v repertoáru i obrovské šlágry dechové hudby. Písně, jako Nedaleko od Trenčína, Okolo Seče, Břeclavská kasárňa a mnoho jiných, zpíval již se slavnou dechovkou Moravanka.
  Pro neobvyklý rozsah a nádhernou barvu hlasu milují Jožku Černého posluchači v celé naší republice. S lidovou písničkou procestoval kus světa.

  Cimbálová muzika GRACIA vznikla na jaře roku 1992 jako logické vyústění snahy několika přátel z dob studií, kteří se spolu opět setkali v armádním uměleckém souboru, aby později založili nezávislé umělecké těleso, jenž si do svého vínku vzalo mládí, dynamiku, temperament, kvalitu a prestiž. Soubor se snaží od svého počátku vnášet nový, svěží pohled na zpracování tradičních i netradičních forem lidové hudby. Nástrojové obsazení kapely vychází z tradic moravské lidové hudby: klarinet, housle, viola, kontrabas a cimbál. Za dobu svého trvání spolupracovala rovněž s mnoha populárními osobnostmi, zpěváky, herci a moderátory. Nejstabilnější spoluprací je ale právě její partnerství s Jožkou Černým, kterého kapela doprovází již od roku 1993. GRACIA vystupoje v současné době v tomto složení: Radim Havlíček – primáš, Petr Zugárek – cimbál,  Vítězslav Klabačka – housle, Miroslav Kolacia – housle, Ivo Farkaš – viola, Josef Malhocký – kontrabas, Petr Vysloužil – klarinet j.h.

   

  Galerie

  Jožka Černý 16.10.2013 Jožka Černý 16.10.2013 Jožka Černý 16.10.2013 Jožka Černý 16.10.2013
  Jožka Černý 16.10.2013
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru