V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  prosinec
  Po Út St Čt So Ne
  1 23456
  78 910111213
  1415 1617181920
  21222324252627
  28293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - Jožka Černý_listopad 2016

  Vystoupení - Jožka Černý_listopad 2016
   
   

  Ve středu 23. 11. 2016 vystoupil v Galerii Žlutý kopecJožka Černý s cimbálovou muzikou Gracia Petra Zugárka.

  Jožka Černý byl iniciátorem koncertů v Masarykově onkologickém ústavu a před více než čtrnácti lety – 21. února 2002 tady vystoupil poprvé. Po obrovském ohlasu, který jeho vystoupení mělo, jsme se rozhodli udělat z podobných akcí tradici, a to ze dvou důvodů: bylo to pozitivně přijato našimi pacienty, kterým se velice zlepšila psychika, a do ústavu měli možnost přijít i lidé z okolí, kteří se do této chvíle na ústav dívali pouze jako na místo, kam se chodí umírat. Při této příležitosti měli možnost se seznámit s prostředím, které se naopak snaží lidem se závažným onemocněním maximálně pomáhat a kde se také daří jim zlepšit kvalitu života. Od té doby přichází Jožka Černý vždycky, když ho o to požádáme a vždycky se jedná o benefiční vystoupení. A od té do doby minimálně jednou za měsíc se podobné koncerty v Galerii uskutečňují.

  Jožka Černý, který se narodil v roce 1942 v Čejči, dlouhá léta pracoval jako řemeslník, mechanik šicích strojů, umělecký kovář a automechanik. Už jako čtyřletý zpíval prezidentu E. Benešovi. První oficiální singl vydal jako osmnáctiletý. Jen s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů natočil celkem 1200 písní.

  Je zpěvákem, který zpívá i svým srdcem melodie předávané z generace na generaci. Prodal již několik milionů desek. Některé písně se v jeho podání staly legendou – Za tú horú, za vysokú, Když sem šel z Hradišťa …. Kromě toho, že s cimbálovou muzikou nazpíval stovky písní, má v repertoáru i obrovské šlágry dechové hudby. Písně, jako Nedaleko od Trenčína, Okolo Seče, Břeclavská kasárňa a mnoho jiných, zpíval již se slavnou dechovkou Moravanka.

  Pro neobvyklý rozsah a nádhernou barvu hlasu milují Jožku Černého posluchači v celé naší republice. S lidovou písničkou procestoval kus světa.

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru