V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  1213 1415161718
  1920 2122232425
  2627 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - Jožka Černý a cimbálová muzika Grácia - Březen 2012

  Vystoupení - Jožka Černý a cimbálová muzika Grácia - Březen 2012
   
   

  Své 70. narozeniny přijel oslavit do MOÚ společně s našimi pacienty a jejich přáteli Jožka Černý.
  V Galerii Žlutý kopec vystoupil v předvečer životního jubilea – 13. března. Byl to právě on, kdo inicioval koncerty v Masarykově onkologickém ústavu a před deseti lety – 21. února 2002 tady vystoupil poprvé. Po obrovském ohlasu, který jeho vystoupení mělo, jsme se rozhodli udělat z podobných akcí tradici, a to ze dvou důvodů: bylo to pozitivně přijato našimi pacienty, kterým se velice zlepšila psychika, a do ústavu měli možnost přijít i lidé z okolí, kteří se do této chvíle na ústav dívali pouze jako na místo, kam se chodí umírat. Při této příležitosti měli možnost se seznámit s prostředím, které se naopak snaží lidem se závažným onemocněním maximálně pomáhat a kde se také daří jim zlepšit kvalitu života. Od té doby přichází Jožka Černý vždycky, když ho o to požádáme a vždycky se jedná o benefiční vystoupení. A od té do doby minimálně jednou za měsíc se podobné koncerty v Galerii uskutečňují.
  Jožka Černý dlouhá léta pracoval jako řemeslník, mechanik šicích strojů, umělecký kovář a automechanik. Už jako čtyřletý zpíval prezidentu E. Benešovi. První oficiální singl vydal jako osmnáctiletý. Jen s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů natočil celkem 1200 písní.
  Je zpěvákem, který zpívá i svým srdcem melodie předávané z generace na generaci. Prodal již několik milionů desek. Některé písně se v jeho podání staly legendou – Za tú horú, za vysokú, Když sem šel z Hradišťa …. Kromě toho, že s cimbálovou muzikou nazpíval stovky písní, má v repertoáru i obrovské šlágry dechové hudby. Písně, jako Nedaleko od Trenčína, Okolo Seče, Břeclavská kasárňa a mnoho jiných, zpíval již se slavnou dechovkou Moravanka.
  Pro neobvyklý rozsah a nádhernou barvu hlasu milují Jožku Černého posluchači v celé naší republice. S lidovou písničkou procestoval kus světa.
  Jožku Černého při vystoupení v MOÚ doprovázela cimbálová muzika Gracia a také Ludmila Malhocká, která s těmito muzikanty spolupracuje už 9 let.

  Galerie

  Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 01 Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 02 Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 03 Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 04
  Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 05 Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 10 Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 09 Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 08
  Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 07 Březen 2012 - Vystoupení - Jožka Černý 06
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru