• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vystoupení - Ivančický smíšený pěvecký sbor Bádule

  Vystoupení - Ivančický smíšený pěvecký sbor Bádule
   
   

  V úterý 13. června 2017 se v Galerii Žlutý kopec představil už poněkolikáté smíšený pěvecký soubor Bádule (bá-brle a dě-dule) z Ivančic. Svou činnost navázal na smíšený Ivančický pěvecký sbor (IPS), který zde fungoval od roku 1995 a zanikl před šesti lety. Hrstce členů, kteří od mládí účinkovali v dětských sborech, se po zpívání stýskalo, a tak byl založen už zmíněný sbor. Má 16 členů a vede jej bývalá sbormistryně IPS Hedvika Hrbáčková.

  Sbor vystupuje při různých příležitostech nejen v Ivančicích, ale i v okolí. Nedávno to bylo například na Chřestových slavnostech, které se každoročně v Ivančicích konají a které se už dávno staly celostátní akcí, každoročně také vystupují na Vánočních trzích nejen v Ivančicích, ale i v Brně, navštěvují domovy důchodců atd.

  V Masarykově onkologickém ústavu zazněly např. ukázky renesanční polyfonie a lidové písně v úpravách českých skladatelů.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ