V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  1213 1415161718
  1920 2122232425
  2627 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - Hana a Petr Ulrychovi - Únor 2012

  Vystoupení - Hana a Petr Ulrychovi - Únor 2012
   
   

  V úterý 14. 2. do ústavu zavítali umělci, kteří se k nám pravidelně vracejí. Bylo ti sourozenci Hana a Petr Ulrychovi.
  Hana od mládi velmi ráda zpívala, účinkovala v dětských sborech a učila se zpěvu. Po boku svého bratra Petra vystupovala v brněnském Divadle bez tradic (DIBETRA). Od roku 1964 přešla do rockové skupiny Vulkán, v roce 1967 pak do skupiny Atlantis. Od roku 1968 vystupuje sólově, v roce 1971 získala s písní Spoutej mě (autorů Bohuslava Ondráčka a Zdeňka Borovce) své první velké ocenění - zlatou Bratislavskou Lyru. V roce 1974 vychází sourozencům Ulrychovým legendární album Nikola šuhaj loupežník. Tato úspěšná deska posunula sourozeneckou dvojici směrem k moravskému folklóru a stylizaci moravských lidových písní, které jsou dodnes hlavním repertoárem jejich doprovodné hudební skupiny Javory.
  Petr po ukončení střední školy vystudoval letecké inženýrství na Vojenské akademii v Brně. Letectví se však nikdy nevěnoval, ihned po ukončení školy v roce 1966 se stal profesionálním hudebníkem. V roce 1961 spoluzaložil brněnské Divadlo bez tradic (DIBETRA).
  Od roku 1964 přešel do rockové skupiny Vulkán, v roce 1967 pak do skupiny Atlantis. Největším hitem skupiny byla píseň Nechoď do kláštera, jenž tehdy zvítězila v rozhlasové houpačce (což byla někdejší rozhlasová hitparáda). Petr Ulrych je uměleckým vedoucím, skladatelem i textařem skupiny Javovr, kromě této vlastní tvorby je též autorem scénické a filmové hudby k několika dalším filmům a divadelním představením. Společně se sestrou Hanou také vystupoval v jím zhudebněných (jako spoluautor se Stanislavem Mošou) brněnských muzikálech Legenda, Máj, Kolčava, Radúz a Mahulena uváděných v Městském divadle Brno. Za hudbu k muzikálu Koločava získal cenu Alfréda Radoka.
  Sami o své vzájemné spolupráci říkají: „Měli jsme a máme štěstí: Jeden z nás, sourozenců, je výrazný interpret, druhý je tvrdohlavý autor. Zub času neúnavně hlodá, ale ve dvou se to prý lépe táhne i v pokročilém věku...“ Oba umělci vystoupili v Galerii už popáté (naposledy to bylo téměř přesně před dvěma lety – 24. 2. 2010.
  Sourozence Ulrychovi doprovodila na housle Kateřina Štruncová, která je stálou členkou jejich kapely Javory.

  Galerie

  Únor 2012 - Vystoupení Ulrychovi 05 Únor 2012 - Vystoupení Ulrychovi 04 Únor 2012 - Vystoupení Ulrychovi 03 Únor 2012 - Vystoupení Ulrychovi 02
  Únor 2012 - Vystoupení Ulrychovi 01
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru