• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vystoupení - Hana a Petr Ulrychovi_květen 2017

  Vystoupení - Hana a Petr Ulrychovi_květen 2017
   
   

  Pozvali jsme Vás na vystoupení Hany a Petra Ulrychových, které se uskutečnilo v Galerii Žlutý kopec ve středu 24. května 2017.

  Oba umělci se tu představili už podeváté (naposledy to bylo 9. 3. 2016). Patří tedy k těm osobnostem, které jsou ochotny zpříjemnit našim pacientům jejich pobyt v nemocnici kdykoliv, kdy je o to požádáme, a to bez nároku na jakýkoliv honorář. Jejich koncerty navíc patří k těm nejlepším, které se v MOÚ uskutečnily a mají u pacientů velký ohlas.

  Petr Ulrych se stal profesionálním hudebníkem v roce 1966, hned po skončení vysoké školy. Ale už v roce 1961 spoluzaložil brněnské Divadlo bez tradic (DIBETRA) kam ho posléze následovala i jeho mladší sestra Hana. Od roku 1964 přešel do rockové skupiny Vulkán, v roce 1967 pak do skupiny Atlantis, kam ho opět následovala i sestra Hana. V roce 1974 vychází sourozencům Ulrychovým legendární album Nikola šuhaj loupežník. Tato úspěšná deska posunula sourozeneckou dvojici směrem k moravskému folklóru a stylizaci moravských lidových písní, které jsou dodnes hlavním repertoárem jejich doprovodné hudební skupiny Javory. Petr Ulrych je uměleckým vedoucím, skladatelemi textařem této skupiny, kromě této vlastní tvorby je též autorem scénické a filmové hudby k několika dalším filmůma divadelním představením. Společně se sestrou Hanou také vystupoval v jím zhudebněných (jako spoluautor se Stanislavem Mošou) brněnských muzikálech Legenda, Máj, Koločava a Radúz a Mahulena uváděných v Městském divadle Brno. Za hudbu k muzikálu Koločava získal cenu Alfréda Radoka.

  V roce 2014 uzavřeli Hana a Petr Ulrychovi padesát let veřejného působení. K tomuto výročí vydali tři CD pod názvem Půlstoletí, které v sobě zahrnují téměř 60 nejznámějších písní chronologicky řazených. O rok později – v roce 2015 přibyl k tomuto trojalbu také zpěvník s názvem Hana a Petr Ulrychovi - PŮLSTOLETÍ 1964-2014, kde kromě jiného vzpomínají na uplynulá léta nejen členové jejich kapely Javory, ale také známé osobnosti, jako např. Bolek Polívka nebo Stanislav Moša.

  Sourozence Ulrychovi doprovodila v MOÚ na housle Kateřina Štruncová, která je stálou členkou kapely Javory.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ