• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vystoupení - dívčí skupina Rózinky_květen 2017

  Vystoupení - dívčí skupina Rózinky_květen 2017
   
   

  V úterý 23. května 2017 v Galerii Žlutý kopec vystoupila dívčí folková kapela Rózinky.

  Rózinky pocházejí z jihovýchodní Moravy a hrají a zpívají autorské písně o všem, co může potkat holku mezi 8 – 14 lety. Tolik jim totiž je, je jich 10 a s nimi jedna, co jejich věkový průměr výrazně zvyšuje - autorka písní, matka dvou z nich a „teta“ těch ostatních – Kateřina Mičková, která je vede.

  „Zasadíme-li písně Rózinek do širšího kontextu tvorby pro děti, mají blízko k laskavé a přitom chytré tvorbě Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a tvoří protipól drsnějším písním Kašpárka v rohlíku nebo „vracejícího se Pískomila“, říká o Rózinkách Milan Tesař z rádia Proglas.

  Děvčata chodí společně do ZUŠky ve Veselí nad Moravou, všechny tam ale dojíždějí z malé vesničky Kozojídky s Veselím sousedící. Každá z nich hraje nejméně na dva nástroje, takže ke svému koncertování nepotřebují dospělé. Jenom bedňáka, neboli zvukaře. Kapela hraje na festivalech, na ulici, dětem ve školách, v kostele, všude, kde je jich třeba.

  Její členky při svých produkcích uplatňují i své dovednosti herecké a řečnické – „…deset PIPI punčochatých vás nepustí ke slovu, Rózinky - to je nekonečná radostnost a dychtivost dětství“, říká paní Mičková.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ