V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  červenec
  Po Út St Čt So Ne
  1 2345
  6789101112
  1314 1516171819
  20212223242526
  2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vystoupení - Božena a Zdeněk Baťkovi - říjen 2014

  Vystoupení - Božena a Zdeněk Baťkovi - říjen 2014
   
   

  Ve středu 22. října v 15.30 hodin vystoupili v Galerii Žlutý kopec pro pacienty, jejich přátele i širokou veřejnost sourozenci Božena a Zdeněk Baťkovi s doprovodem cimbálu (Zdeněk Baťka ml.).

  Božena a Zdeněk jsou lidoví zpěváci z kraje zvaného Podluží, který si stále zachovává svůj svéráz v krojích, tancích, ale především v lidových písních. Písničky v jejich podání přinášejí radost nejen celému Podluží, ale dovedou potěšit na koncertu u nás i v zahraničí. V jejich interpretaci můžeme dnes slyšet nejen písně lidových autorů, jejichž jména překryl čas závojem anonymity, ale i písničky z nové tvorby. Všechny jsou však věnovány milovníkům prostého, ale přesto brilantního pěveckého a muzikantského umu. Sourozenci Zdeněk a Božena Baťkovi rovněž absolvují několik desítek koncertů v různých koutech naší republiky. Některé za doprovodu cimbálu, jiné s cimbálovou a dechovou muzikou. Velké oblibě se těší jejich koncerty vánoční, doprovázené klávesovými nástroji. Krásný pěvecký přednes sourozenců Baťkových je zaznamenán i na řadě samostatných CD, např. Chodníčky Moravů, Bude večer, Hody na Slovácku, Vyznání domovu nebo Svítaj, Bože, svítaj. Velkým úspěchem byla i videokazeta “Vyznání domovu”, s průvodním slovem herce a režiséra Jana Kačera.

  Také oni, stejně jako umělci, kteří se už v Masarykově onkologickém ústavu představili, vystoupili bez nároku na honorář. Je to už počtvrté, co přijeli zpříjemnit pobyt v nemocnici našim pacientů. K ústavu mají i osobní vztah, který se váže s osobními vzpomínkami, protože se tady před lety léčila jejich maminka. Jak se mi svěřila Božena Baťková, dětství má spojeno právě s návštěvami v našem ústavu. Ví tedy velice dobře, co pro naše pacienty, ale i příbuzné znamená jakýkoliv kontakt s vnějším světem i psychická podpora.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru