V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Výstava obrazů - Marie Zrůcká

  Výstava obrazů - Marie Zrůcká
   
   

  Výstava hedvábných obrazů, pastelů a akrylů Marie Zrůcké byla k vidění v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) od 4. 7. 2015 do 5. 8. 2015.

  Marie Zrůcká sama o sobě říká. „Žiji zde v Brně již 68 let. Jsem vdaná, mám dceru a dva vnuky. Pracovala jsem jako aranžérka v Oděvech, Krasu a v Lacrumu jsem dělala přípravu pro ofsetový tisk. Studovala jsem SUPŠ Husova, obor aranžérství výstavnictví. Život utíká v radostech i starostech a tak jsem při ozařování v Masarykově onkologickém ústavu začala chodit do výtvarné dílny a tam jsem začala malovat hedvábí. Malování mne naplňuje a je pro mne důležitou terapií a relaxací.“

  O tom, že se tuto techniku naučila skutečně velice dobře a že její obrázky dosahují téměř profesionální úrovně, svědčí to, že byly vybrány na 2. mezinárodní výstavu Onkologie v obrazech Praha 2006, která putovala po řadě světových galerií v Evropě i Americe.

  Své obrázky doplňuje básněmi, které dotvářejí pocit pohody a klidu.

  Tentokrát výjimečně není výstava uvedena vernisáží.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru