Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Výstava fotoobrazů

  Výstava fotoobrazů

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   

   

   
   

  Od čtvrtka 5. prosince je v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) k vidění nová výstava. Své fotografické obrazy zde představí Pravoslav Flak a fotografie Václav S. Sadílek.

  Pravoslav Flak je absolventem Filmové a televizní fakulty AMU – obor kamera. Jako kameraman pracoval např. na projektech Alles gute, Žito, Banánové rybičky, Bílá místa nebo Zpráva z Chabařovic.  Jako fotograf se věnuje výhradně volné tvorbě. Své práce prezentoval na mnoha společných i samostatných výstavách (je zakládajícím členem tvůrčí skupiny FOTOLEJ, která také několikrát vystavovala své práce v Masarykově onkologickém ústavu) v řadě míst republiky. Je spoluzakladatelem dnes již tradiční prezentace Kameramani fotografují.

  Václav S. Sadílek, hledá neotřelé pohledy na Prahu a snaží se je zachytit hledáčkem svého objektivu. Sám o Praze říká:

  "Je zvláštní, že tu naši stověžatou Prahu fotilo a stále fotografuje stovky ba tisíce lidí a stále je na co se dívat! Typická pražská zákoutí jsou nahrazována netypickými vedutami s digitální technologickou úpravou jako novou formou pohledu. Ale co je nejvíce k podivení, je skutečnost, že se ta "naše" Praha ve fotografii mění pomaleji než ve skutečnosti. A pak že se nedá čas pozastavit. "

  Oba fotografové se v MOÚ už několikrát představili na společné výstavě jako členové výtvarné skupiny Fotolej.

  Výstava potrvá v Galerii Žlutý kopec do neděle 2. února.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru