• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2018
  prosinec
  Po Út St Čt So Ne
  1 2
  3 4 56789
  10 11 1213 141516
  1718 1920212223
  24252627282930
  31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Vyšetření - informace pro lékaře

  V této rubrice naleznete informace, přílohy ke stažení i žádanky na vyšetření pro jednotlivé zdravotnické obory v Masarykově onkologickém ústavu.

   
   

  Vážená paní kolegyně / vážený pane kolego,
   

  role každého lékaře je klíčová a nezastupitelná také v boji se zhoubnými nádory. Ty u nás postihují až třetinu populace, přičemž čtvrtina populace na onkologická onemocnění umírá.

  Společnost všeobecného lékařství České lékařské společnosti J.E.Purkyně a Česká onkologická společnost proto jednají v současné době o efektivních formách spolupráce v onkologické prevenci a časném záchytu nádorových onemocnění, i o zlepšení koordinace péči o onkologicky nemocné. Toto úsilí je možné podpořit především užšími odbornými vazbami v denní lékařské praxi.

  Je nesporné, že řadu zhoubných nádorů lze vyléčit, jsou-li zachyceny včas a je-li od počátku zajištěna cílevědomá a komplexní diagnostická a léčebná specializovaná onkologická péče bez zbytečného prodlévání, jsou-li informace o nemoci přehledné a jsou-li výsledky léčby průběžně vyhodnocovány.

  Masarykův onkologický ústav (MOÚ) je jediným specializovaným ústavem komplexní onkologické péče v České republice, který integruje všechny formy diagnostiky i léčby nádorů pod jednou střechou a plní i vzdělávací a výzkumné úkoly. MOÚ navíc kooperuje v širším okruhu pracovišť Univerzitního onkologického centra Brno, které nabízí všechny odbornosti pracovišť fakultních nemocnic, včetně zajištění pediatrické onkologie, hematoonkologie, neuroonkologie i péče o řadu vzácnějších nádorových onemocnění.

  Masarykův onkologický ústav je Vašim klientům s prokázaným nádorovým onemocněním nebo podezřením na ně plně k dispozici.

  V ústavu funguje v pracovních dnech od 8:00 do 14:00 hodin konziliární ambulance, na kterou je možno, po předchozím telefonickém objednání poslat pacienta s vážným podezřením na onkologické onemocnění, nebo již s histologicky verifikovaným nálezem. Ta již sama zajistí další postup, ať jde o došetření nebo předání specializovanému oddělení. Telefonní číslo: 543 135 809 v časech od 7:00-8:00 hodin a 14:00-15:00 hodin.

  Pro dotazy je Vám i Vašim klientům k dispozici bezplatná telefonní linka Informačního onkologického centra 800 222 322, fax: 543 211 169, e-mai:l direct@mou.cz a informační webové stránky www.mou.cz a www.prevencenadoru.cz.

  Na spolupráci se těší:

  Masarykův onkologický ústav
  Žlutý kopec 7
  656 53 Brno
  Tel : 543 131 111
  Fax : 543 211 169
  E-mail:
  direct@mou.cz
  Informace o struktuře ústavu i dalších kontaktech na www.mou.cz

  Masarykův onkologický ústav, kromě standardního vybavení oddělení radiodiagnostiky, nukleární medicíny, laboratorní medicíny, onkochirurgie, urologické onkologie, gynekologické onkologie, radiační onkologie, klinické onkologie, stacionáře pro chemoterapii, rehabilitace, ambulancí léčby onkologické bolesti, lymfodrenáží, specializovaných ambulancí neuroonkologie a ORL i ústavní lékárny, disponuje také některými nadstandardními technologiemi a programy:

  • PET/CT,
  • digitální mammografií (DiMG),
  • bezfilmovým zpracováním a archivací obrazu s možnou elektronickou distribucí,
  • testováním genetické predispozice u osob s vícečetným výskytem nádorů v rodině (oddělení onkogenetiky),
  • testováním chemoresistence nádorů v RT-PCR i primokultuře,
  • hodnocením sérových nádorových markerů v pravděpodobnostní predikci,
  • komplexní histopatologickou diferenciální diagnostikou nádorů, včetně přediktorů,
  • radionavigovanou chirurgickou diagnostikou uzlinových mikrometastáz,
  • radiofrekvenční ablací jaterních metastáz (RFA),
  • postresekční, endoskopickou a endokavitární brachyradioterapií (HDR),
  • moderní chemoterapií, včetně hodnocení nových preparátů v kontrolovaných klinických studiích,
  • snadnou a trvalou dohledatelností všech provedených vyetření a výkonů v elektronickém nemocničním informačním systému GreyFox – medicínské informace o pacientech, které má MOÚ společně s Vámi v péči, Vám mohou být kdykoli poskytnuty či doplněny,
  • konceptem věkově přizpůsobených individualizovaných preventivních onkologických prohlídek podle aktuálního rizika klienta.

  V MOÚ funguje Klinika komplexní onkologické péče Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, která plní úkoly v programu pregraduálního i postgraduálního vzdělávání.

  MOÚ pořádá také pravidelné odborné semináře, jejichž přehled je vystaven v sekci Pro odborníky/Vzdělávání/Pro lékaře-odborníky a je sídlem redakce odborného časopisu Klinická onkologie.

  Jednou ročně MOÚ pořádá konferenci Brněnské onkologické dny.

   
  Poslední kontrola stránky odpovědnou osobou proběhla dne: 24. listopadu 2018 17:13. Za správnost obsahu odpovídá doc. MUDr. Igor Kiss, Ph.D..
  Jméno doc. MUDr. Igor Kiss, Ph.D.
  E-mail kiss@mou.cz
  Telefon 543134102
  Další informace náměstek pro léčebně preventivní péči
  *
  *
  *
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ