• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2017
  listopad
  Po Út St Čt So Ne
  1 2345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže

  Masarykův onkologický ústav nevyhlásil žádnou sbírku plyšových hraček pro svoje pacienty. Proto prosíme, abyste do ústavu tyto hračky neposílali. Naše hygienická opatření a snížená imunita dětských onkologických pacientů nám nedovoluje přijímat jakékoli použité hračky. Děkujeme za pochopení.

   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Vernisáž výstavy obrazů Anity Steinocherové_srpen 2017

  Vernisáž výstavy obrazů Anity Steinocherové_srpen 2017
   
   

  Pozvali jsme Vás na vernisáž, která se v Galerii Žlutý kopec uskutečnila 3. srpna 2017.

  Na vernisáži své obrazy představila Anita Steinocherová - malířka převážně abstraktních obrazů. Pochází ze Zbýšova a v současné době žije a tvoří v Říčanech.

  K malování se dostala velice osobitým způsobem:

  Svůj první obraz namalovala v prosinci 2011, kdy se její dcera Anita chystala oslavit třicáté narozeniny. Chtěla jí věnovat originální, hodně osobní dárek. Nemohla na nic přijít a pak ji napadlo, že by mohla namalovat obraz. Bylo jí téměř čtyřicet devět let, neměla žádné teoretické znalosti ani praktické zkušenosti s malováním, v životě nečetla odbornou knihu o výtvarném umění. A vlastně jí to ani nevadilo. Prostě šla, koupila si barvy, sololitovou desku o rozměru sto šedesát krát osmdesát centimetrů a pustila se do díla. Namalovala obraz stylem, který cítila v srdci i prstech - byla to moderna, abstrakce a špetka expresionismu. Od té doby maluje: štětcem, špachtlí, plastem, rukama, a třeba i ubrouskem nebo ponožkou. Stále víc ji láká práce na velkoplošných obrazech. Jak sama říká: „Představuji si prostor, do kterého by se malba hodila. Bez malování už bych nemohla být. Maluji a jsem šťastná. A od hlavy k patě jsem to jen a jen já“. 

  Obrazů má od té doby více než 200. Při práci poslouchá hudbu, která motiv i barvu  obrazu mnohdy ovlivní. Maluje bezprostředně, tedy bez příprav, předkreslení, intuitivně, jak to zrovna daný okamžik nabídne a malířka cítí.

  Od roku 2013  pravidelně vystavuje na autorských výstavách, ale i na společných výstavách autorů. Můžeme jmenovat například Zbýšov, Prahu, Brno, Tábor, Říčany  - v současné době má za sebou cca již 17 výstav. Loni také poprvé  vystavovala se svým 13letým synem Igorem. Její práce můžete v těchto dnech vidět také v Galerii Titánium Brno na Nových sadech.

  Na vernisáži vystoupilo několik vítězů pěvecké soutěže SuperKos, kterou každoročně pořádá Městské kulturní centrum Zbýšov pod záštitou Městského úřadu ve Zbýšově (v letošním roce to bylo už po čtvrté), mezi jinými i Klára Jelínková, studentka 4. ročníku muzikálového herectví na JAMU, která se věnuje sólovému, opernímu i muzikálovému zpěvu a aktuálně ji můžete slyšet v Divadle na Orlí. Soutěž SuperKos vyhrála před 4 lety, kdy tato soutěž pro dospělé začala.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ