Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 14.4.2020 (na dobu 30 dnů) ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  březen
  Po Út St Čt So Ne
  1
  23 45678
  910 1112131415
  1617 1819202122
  23 24 2526272829
  3031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Vernisáž výstavy obrázků D. Daňkové - srpen 2013

  Vernisáž výstavy obrázků D. Daňkové - srpen 2013
   
   

  Ve čtvrtek 1. srpna v 15:30 hodin se uskutečnila v Galerii Žlutý kopec vernisáž výstavy obrázků Dany Daňkové, která maluje technikou automatické kresby (malůvky se provádějí  jedním tahem,  vymalované jsou suchými pastely, pastelkami či olejem a původní čáry jsou zvýrazněné pastelkami).  

  Dana Daňková pro svoje malování a psaní používá přesmyčku jména, takže pod obrázky najdete podpis Danka Davano. Pod tímto pseudonymem také vydala svoji první básnickou sbírku s názvem „Poselství poutníka,“ která vyšla letos v dubnu.

  Maluje už od dětství, její zaměstnání je grafička -  aranžérka, ale k intuitivním obrázkům automatické kresby ji zavedla naděje a víra v lepší budoucnost.

  Pro výstavu v Galerii Žlutý kopec si zvolila název:  „Svět kolem nás a v nás.“ Díla jsou rozdělena do tří částí s názvy: „Energie, žena a elementálové.“  Obrázky jsou doplněny básněmi ze zmiňované knihy a dotváří tak náhled na svět, který zde prezentuje.

  Vernisáž v Masarykově onkologickém ústavu zpestřilo vystoupení psích tanečníků Fiony a Čipa v doprovodu jejich paničky Moniky Halačkové , kteří jsou známí pod názvem: „Černobílé psí kusy.“ Fionu sivzala Monika z útulku. A protože byla fenka neskutečně energická a veselá, uvědomila si, že obyčejné vycházky a mazlení jí stačit nebudou a tak s ní začala cvičit. Dělají spolu cviky a triky a prvky tance. S pejsky se účastní různých kulturních a zábavných akcí pro veřejnost, jezdí na tzv. voříškiády, kde mívají velký úspěch, a stali se také vítězi na závodech zvaných Trick Dogging.

  Je to poprvé, co mohli pacienti i jejich přátelé v ústavu takové vystoupení vidět.

   

   

  Galerie

  Obrázky D. Daňkové - srpen 2013 Obrázky D. Daňkové - srpen 2013 Obrázky D. Daňkové - srpen 2013 Obrázky D. Daňkové - srpen 2013
  Obrázky D. Daňkové - srpen 2013
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru