V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve vyjmenovaných prostorách a pro určité skupiny pacientů a návštěvníků,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  červenec
  Po Út St Čt So Ne
  1 2345
  6789101112
  1314 1516171819
  20212223242526
  2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Vernisáž výstavy obrázků D. Daňkové - srpen 2013

  Vernisáž výstavy obrázků D. Daňkové - srpen 2013
   
   

  Ve čtvrtek 1. srpna v 15:30 hodin se uskutečnila v Galerii Žlutý kopec vernisáž výstavy obrázků Dany Daňkové, která maluje technikou automatické kresby (malůvky se provádějí  jedním tahem,  vymalované jsou suchými pastely, pastelkami či olejem a původní čáry jsou zvýrazněné pastelkami).  

  Dana Daňková pro svoje malování a psaní používá přesmyčku jména, takže pod obrázky najdete podpis Danka Davano. Pod tímto pseudonymem také vydala svoji první básnickou sbírku s názvem „Poselství poutníka,“ která vyšla letos v dubnu.

  Maluje už od dětství, její zaměstnání je grafička -  aranžérka, ale k intuitivním obrázkům automatické kresby ji zavedla naděje a víra v lepší budoucnost.

  Pro výstavu v Galerii Žlutý kopec si zvolila název:  „Svět kolem nás a v nás.“ Díla jsou rozdělena do tří částí s názvy: „Energie, žena a elementálové.“  Obrázky jsou doplněny básněmi ze zmiňované knihy a dotváří tak náhled na svět, který zde prezentuje.

  Vernisáž v Masarykově onkologickém ústavu zpestřilo vystoupení psích tanečníků Fiony a Čipa v doprovodu jejich paničky Moniky Halačkové , kteří jsou známí pod názvem: „Černobílé psí kusy.“ Fionu sivzala Monika z útulku. A protože byla fenka neskutečně energická a veselá, uvědomila si, že obyčejné vycházky a mazlení jí stačit nebudou a tak s ní začala cvičit. Dělají spolu cviky a triky a prvky tance. S pejsky se účastní různých kulturních a zábavných akcí pro veřejnost, jezdí na tzv. voříškiády, kde mívají velký úspěch, a stali se také vítězi na závodech zvaných Trick Dogging.

  Je to poprvé, co mohli pacienti i jejich přátelé v ústavu takové vystoupení vidět.

   

   

  Galerie

  Obrázky D. Daňkové - srpen 2013 Obrázky D. Daňkové - srpen 2013 Obrázky D. Daňkové - srpen 2013 Obrázky D. Daňkové - srpen 2013
  Obrázky D. Daňkové - srpen 2013
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru