• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2017
  prosinec
  Po Út St Čt So Ne
  123
  45678910
  1112 1314151617
  18 19 2021222324
  25262728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže

  Masarykův onkologický ústav nevyhlásil žádnou sbírku plyšových hraček pro svoje pacienty. Proto prosíme, abyste do ústavu tyto hračky neposílali. Naše hygienická opatření a snížená imunita dětských onkologických pacientů nám nedovoluje přijímat jakékoli použité hračky. Děkujeme za pochopení.

   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Vernisáž výstavy mandal Kateřiny Petříkové_červen 2017

  Vernisáž výstavy mandal Kateřiny Petříkové_červen 2017
   
   

  Pozvali jsme Vás na vernisáž výstavy, která se uskutečnila v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova paviĺonu) ve čtvrtek 29. června 2017. Tentokrát to výjimečně nebyl první čtvrtek v měsíci, protože v roce 2017 na tento den připadá svátek.

  Své mandaly zde představila Kateřina „Kasea“ Petříková.  Ta vystudovala architekturu a více než 25 let úspěšně působila v tomto oboru doma i v zahraničí. Od dětství se projevoval její výrazný tvůrčí talent. Věnovala se tanci, výtvarné tvorbě a zejména architektuře. Její inspirací vždy bylo cestování a především její vlastní bohatý vnitřní svět.

  Jak šel čas, její tvorba se proměňovala. Od oděvů z textilu, kůže i papíru, šperků z různých materiálů, přes malbu na hedvábí, keramickou tvorbu, až po vytváření masek a malbu na tělo. K tancování přibyla i jedinečná zkušenost s technikou CBW (kreativní práce s tělem) a práce ve spirituálních a ženských kruzích.

  Přibližně před šesti lety začala spontánně malovat olejovým pastelem a tímto médiem se stále zabývá. Současně se ubírá „Cestou Mandaly“, kde nachází obrovský potenciál pro sebeobjevování, léčení, rozvíjení tvůrčích schopností, vnitřní zklidnění a harmonizaci a radost.  Nejde tedy pouze o práci uměleckou, ale zároveň i psychospirituální. Tímto směrem vede i své tvořivé dílny pro veřejnost a vytváří osobní mandaly pro konkrétní zájemce. Je významnou členkou mezinárodní komunity Mandalistů, kde je její práce považována za jedinečnou.

   

  O Mandalách

  Je to kruhový obrazec, který se utváří ze svého středu. Je nositelem esence, vyjadřuje vesmírnou zkušenost v nás, zrovna tak jako ve všech kulturách existujících i zaniklých, velmi často se vyskytuje ve východních naukách, kde symbolizuje duchovní cestu sebepoznání a osobního rozvoje. V současnosti, kdy mnoho lidí si vytváří své osobní Mandaly, nebo pouze vybarvuje předtištěné vzorce, jde o formu dynamické meditace, kdy člověk přichází z chaosu světa k sobě, do svého středu, do bodu tady a teď.

   

  Součástí vernisáže bylo také promítání diapozitivů a přednáška o tomto typu umělecké kresby.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ