• Menu Menu
 • CZ EN
 •  

  Vernisáž výstavy Koláčný

  Vernisáž výstavy Koláčný
   
   

  Pozvali jsme Vás na vernisáž, která se uskutečnila v Galerii Žlutý kopec MOÚ – 2. patro Švejdova pavilonu – ve čtvrtek 6. června 2019.

  Václav Mach–Koláčný svou výstavu nazval „Léto s Orfeem“ s podtitulem „Ozvěny post-atomové renesance“. V ústavu autor vystavuje již potřetí (předtím v letech 2008 a 2016).

  Výtvarník se profesionálně umělecké činnosti věnuje od r. 1993. Tvoří v oboru malby, kresby, kombinované techniky, digitální grafiky a částečně fotografie. Do svých kompozic vnáší svět pocitů, iluzorních invencí a barevných fantazií a takto osobitým stylem vytváří „krajiny duše" a "duše krajin". Ty první představují figurální tvorbu na nejrůznější témata (s převládajícím ústředním motivem ženy), druhé zase krajinu inspirovanou převážně Vysočinou nebo jižní Moravou. Krajinu však nezobrazuje reálně, ale magicky, včetně její "duše". Malířovo dílo se nachází na pomezí reality, abstrakce a částečně i surrealismu, zlehka se dotýtá renesance i moderny, ale nikoho nekopíruje. Tvoří naprosto osobitým stylem, který již léta formuje a rozvíjí podle svých nejniternějších představ.

  Tvorba Václava Macha-Koláčného už byla představena na více jak 80 autorských výstavách po celé ČR i na řadě výstav kolektivních. Umělcova díla se nacházejí i u sběratelů v zahraničí (v SRN, Anglii, Francii, Nizozemí, USA, Indii a jinde). Je nositelem mezinárodního ocenění PREMIO SPECIALE DELLA CRITICA (cena umělecké kritiky, udělená mezinárodní odbornou porotou, na "Premio internazionale d'arte San Crispino 2012" v Itálii).

  Na vernisáži Václav Mach–Koláčný také vystoupil s kratším pásmem filmových a jiných melodií upravených pro klasickou kytaru.

  Výstava potrvá v Galerii Žlutý kopec MOÚ do pondělí 1. července.

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru