V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Například maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, povinnost nosit roušky a dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Od 25.5.2020 jsou povoleny návštěvy, pouze v době od 14:00 do 17:00 hod. K pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby současně, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vernisáž výstavy fotografií - Rostislav Smutný - duben 2014

  Vernisáž výstavy fotografií - Rostislav Smutný - duben 2014
   
   

  Ve čtvrtek 3. dubna v 15:30 hodin se v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) uskutečnila vernisáž fotografií.

  Své fotografie na ní představil Rostislav Smutný. Fotografie ho okouzlila díky vlivu otce - fotoamatéra. V průběhu středoškolského studia a následujících několika let se focení ale příliš nevěnoval. Jeho vstup do světa fotografie přišel v roce 1998. Později absolvoval 6 semestrů institutu fotografického umění v Brně a od té doby se soustavně (se střídavými úspěchy) pokouší proniknout do světa současné umělecké fotografie.

  Fotografie Rostislava Smutného zdánlivě do kontextu českého umění nezapadají, především kvůli autorovu nekonvenčnímu přístupu k tvorbě obrazu a jeho smyslu.

  Pokouší se navázat na tradici českého surrealismu, což v praxi realizuje používáním fólií, jejichž pomocí se snaží skloubit fotografický obraz s ruční malbou.

  Nezapře snahu přiblížit se invencí i provedením Josefu Sudkovi či Luďku Vojtěchovskému, svá dílka mnohdy „vyrábí“ i ve chvílích své občasné psychické indispozice.

  Častým cílem jeho objektivu je vlastní babička - v ní vidí všechnu lidskou moudrost, pro kterou ji tak obdivuje.

   

  Na vernisáži v MOÚ vystoupila akordeonistka Lucie Dvořáková a básník Norbert Holub.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru