• Menu Menu
 • CZ EN
 •  

  Vernisáž výstavy fotografií Kateřiny Hnátové

  Vernisáž výstavy fotografií Kateřiny Hnátové
   
   

  Pozvali jsme Vás na vernisáž, která se uskutečnila ve čtvrtek 2. května 2019 v Galerii Žlutý kopec MOÚ – 2. patro Švejdova pavilonu. Na vernisáži své fotografie představila Kateřina Hnátová, rodačka z Liberce, která od roku 1990 žije v Brně. Tady, na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity vystudovala obor hudební věda a získala zde i doktorát. Nyní pracuje v Masarykově onkologickém ústavu jako administrativní pracovnice a současně je redaktorkou hudební revue Opus musicum. Od čtyř let hraje na klavír, ráda cestuje a na cestách fotografuje.

  V 90. letech cestovala po Pyrenejském poloostrově, několik měsíců pobývala v severozápadním Španělsku (provincie Galície). Oblíbila si ale také Afriku a Blízký Východ – v posledních letech procestovala Egypt, Maroko, Izrael, Etiopii. Má ráda fotogenická města jako je Barcelona, Istanbul, Krakow, Marrákeš, Santiago de Compostela, Jeruzalém a další. Fotí také přírodu a zvířata, ale raději má rušná místa a lidské příběhy.

  Současná výstava je její první veřejnou výstavou. Barevné fotografie jsou zde uspořádány do čtyř větších tematických celků: 1. Komunikace a sdílení, 2. Samota a meditace, 3. Linie, tvary a stíny, 4. Barvy.

  Na vernisáži promluvil prof. PhDr. Miloš Štědroň, CSc., známý hudební skladatel, hudební vědec a pedagog. Je autorem hudby k mnoha činohrám a filmům, spolupracuje mj. s brněnským Divadlem Husa na provázku nebo Městským divadlem Brno a dalšími předními českými a slovenskými divadelními scénami. Komponuje orchestrální, komorní a vokální koncertní skladby a hudbu pro lidové nástroje. Je také předním hudebním teoretikem. Vyvrcholením jeho studia života a díla Leoše Janáčka se stala monografie „Leoš Janáček a hudba 20. století“, dále se zabývá také hudbou 16. – 18. století se zaměřením na období hudební renesance, manýrismu a baroka.

  Součástí vernisáže v Masarykově onkologickém ústavu v Brně bylo také kytarové vystoupení žákyň ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose v Brně-Židenicích. V současné době školu, která nedávno oslavila 65. výročí své existence, navštěvuje téměř 900 žáků. Ti se vzdělávají ve čtyřech uměleckých oborech – hudebním, výtvarném, tanečním a literárně dramatickém. ZUŠ spolupracuje s řadou kulturních institucí a její žáci jsou zapojeni do různých aktivit nejen v blízkém okolí nebo na prestižních brněnských akcích, ale také v celorepublikových nebo mezinárodních projektech.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru