• Menu Menu
 • CZ EN
 •  

  Vernisáž výstavy - Čeští restaurátoři v Tibetu_duben 2018

  Vernisáž výstavy - Čeští restaurátoři v Tibetu_duben 2018
   
   

  Pozvali jsme Vás na vernisáž, která se v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) uskutečnia ve čtvrtek 3. května 2018. Nesla název „Čeští restaurátoři v Tibetu aneb 15 let práce brněnského Sdružení forTibet.cz“.  

  Na výstavě byla představena ve fotografiích práce brněnského spolku Sdružení pro Tibet, který do Ladaku, řečeného „Malý Tibet“, vozí už od roku 2005 české restaurátory. Restaurátorských výjezdů bylo 9 a tím posledním byla uzavřena práce na nástěnných malbách a hliněných polychromovaných sochách ve svatyni Lhačung kláštera Diskit. Na památkách pracovala především Mgr. Martina Poláková, absolventka litomyšlské Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

  Předseda Sdružení pro Tibet MUDr. Dalibor Lebloch o návštěvách v Tibetu píše: „Prstem po mapě můžete zkusit  vyrazit z městečka Leh na horním toku veletoku Indus přes 5 600 metrů vysoký průsmyk Kardung La na sever k soutoku řek Nubra a Šajok. V roce 1999 jsme to poprvé jeli na plně naložených bicyklech (expedice TJ Favorit), na  projekt Lhačung (2011 – 2016) jsme ovšem akademické restaurátorky na kolo nepřemluvili. Vozí nás (a špachtle, ředidla, pigmenty, lepidla, štětečky atd.) v džípu Firoz nebo jeho švagr Karim. Ano, muslimové; málo platné - jsou šikovnější, mluví západními jazyky, obratně smlouvají a pak drží slovo. Vozí nám materiál na stavbu….“.

  Ale podstatně víc jste se mohli dovědět právě na vernisáži, protože její součástí bude i přednáška a krátký film o Malém Tibetu, který představí dr. Lebloch.  Podrobnosti najdete také na webových stránkách www.fortibet.cz, FB/malytibet.cz.

   
  Jméno

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ